Prokuroro ir pareigūnės dėka demaskuoti vagys stos prieš teismą


Šiaulių apygardos Telšių apylinkės prokuratūros prokuroras Marius Fokas baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 4 asmenys kaltinami vagystėmis iš įvairių transporto priemonių, garažų, sodo namelių ir gyvenamųjų namų Akmenės rajone.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariato pareigūnai, metu nustatyta, kad visi keturi vyrai – Naujosios Akmenės gyventojai – nuo praėjusių metų liepos iki rugsėjo pabaigos apvogė 31 objektą.

Kaltinamieji dažniausiai specialiomis žirklėmis ar metaliniu pjūklu nukirpdami arba nupjaudami patalpų lauko durų spynas įsibraudavo į vidų ir pavogdavo įvairios technikos, elektrinių įrenginių, automobilių detalių bei dyzelinio kuro.

Taip pat nustatyta, kad iš vieno gyvenamojo namo pagrobti ne tik vertingi papuošalai, televizorius, bet ir elektroninė mokėjimo priemonė su prisijungimo prie elektroninės bankininkystės informacija, kuria vėliau pasinaudojant buvo išgryninta nedidelė suma eurų.

Vagių grobis buvo įvairus – iš Akmenės rajono jaunimo ir suaugusių švietimo centrui priklausančio garažo pavogtas vejos traktorius, iš sodų bendrijos „Poilsis“ pagrobti 7 trofėjiniai gyvūnų ragai, o iš sodų bendrijos „Eibučiai“ – laikrodis su Lietuvos Respublikos prezidento a. a. Algirdo Mykolo Brazausko parašu.

Tris mėnesius Akmenės rajone siautėjusiems vagims vis pavykdavo likti nesučiuptiems pareigūnų, tačiau galiausiai jie buvo demaskuoti.

Vagis pavyko sučiupti, kai Telšių apylinkės prokuratūros prokuroras Anatolijus Ivanovas kartu su Naujojoje Akmenėje Kriminalinės policijos skyriaus tyrėja dirbančia žmona, važiuodami į darbą pakelėje pastebėjo stovintį pilkos spalvos automobilį „Nissan“, atidaryta bagažine. Pamatę šalia automobilio stovinčius abiem žinomus asmenis, sutuoktiniai sunerimo ir pagalvojo, kad jie gali rengtis vagystei, todėl nedelsiant informavo Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariato pareigūnus.

Patys apsisukę ir grįždami link įtartinų asmenų, jie pastebėjo, kad stoviniavę žmonės sparčiu žingsniu pradėjo bėgti į kitą pusę. Atstumas tarp jų susidarė pakankamai didelis, tad sutuoktiniams nepavyko sučiupti vagių. Tačiau tą pačią dieną jie sėkmingai buvo sulaikyti Akmenės rajono policijos komisariato pareigūnų.

Visi kaltinamieji savo kaltę pripažįsta. Byloje jiems pareikšti civiliniai ieškiniai, kurių suma siekia beveik 6300 eurų.

Visiems vagystėmis kaltinamiems vyrams pagal Baudžiamojo kodekso 178 straipsnio 2 dalį gresia iki 6 metų laisvės atėmimo. Taip pat šioje byloje kaltinamiems asmenims teks atsakyti ir už kitus įvairius nusikaltimus, susijusius su neteisėtu disponavimu pirmos kategorijos narkotinių ar psichotropinių medžiagų pirmtakais, su dokumento pagrobimu, neteisėtu disponavimu elektronine mokėjimo priemone ir jos duomenimis, neteisėtu prisijungimu prie informacinės sistemos, neteisėtu elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimu ir sukčiavimu.

Taip pat turės atsakyti už nesunkų sveikatos sutrikdymą, viešosios tvarkos pažeidimą ir turto sunaikinimą ar sugadinimą.

Informaciją pateikė Telšių apskrities VPK ir Šiaulių apygardos prokuratūra.

2016.03.30; 07:07

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.