Viktoras Suvorovas: „Putino režimas kris po metų“


RF prezidentas užkūrė branduolinį katilą pačioje Rusijoje: jeigu Putinas išeis iš Donbaso – nuvils milijonų milijonus galvijų, pakilusių su patriotinėmis smalkėmis „Krymas mūsų“ ir „Naujoji Rusija“, pareiškė leidiniui „Gordon“ GRU žvalgas pabėgėlis, žinomas rašytojas Viktoras Suvorovas. 

Buvęs SSSR Vyriausiosios žvalgybos valdybos bendradarbis Vladimiras Rezunas išgarsėjo Viktoro Suvorovo literatūriniu slapyvardžiu. Jo knyga „Ledlaužis“ visame pasaulyje pasklido kelių milijonų tiražu. Suvorovas tvirtino, kad pagrindinė Antrojo pasaulinio karo priežastis buvo Stalino politika, jo planas užgrobti Europą 1941 metų vasarą.  

Dar iki romano pasirodymo Suvorovas plačiai išgarsėjo ir siauruose žvalgybiniuose sluoksniuose, o vėliau atsirado Didžiojoje Britanijoje. Pasak buvusio žvalgo, už pabėgimą iš GRU jis buvo už akių nuteistas mirties bausme.

Daugiau nei 35 metus Suvorovas gyvena Anglijoje, Bristolyje, rašo karinės publicistikos temomis ir atidžiai stebi istorinę tėvynę. Ir ne tik Rusiją, bet ir Ukrainą, juk rašytojo tėvas ir senelis kilę iš Čerkasų krašto.

XXX

– Po to, kai Donbaso smogikai numušė „Boing 777“, įvyko ir JTO Saugumo Tarybos, ir ES Tarybos posėdžiai. Rezultatas vienas: Vakarai vėl „susirūpinę“ dėl konflikto Ukrainos rytuose, bet griežtoms priemonėms Rusijai nepasirengę. Kodėl?

– Aš iš prigimties skeptikas, cinikas ir pesimistas, todėl manau: Europa pakalbės, pakalbės, truputį praplės sankcijas, bet griežtų priemonių prieš Rusiją nesiims. Boingo tragedija greitai pasimirš, nepaisant to, kad šiandien politikams vis sunkiau atsikirsti visuomenės nuomonei ir žiniasklaidai, kuri iškart pareiškė: Malaizijos lėktuvo katastrofa – teroro aktas.

Teroro aktą įvykdžiusios beždžionės granatą ne ant kelio rado ir neatsitiktinai trūktelėjo žiedelį. Priešingai: didelė didelė beždžionė savo gauruota letena padavė besmegeniams beždžionėms Donbase siaubingą ginklą. Dabar svarbiausia ir sudėtingiausia – rasti neginčijamų įrodymų, būtent kas davė įsakymą ir atsiuntė ginklą, kuris numuša lėktuvus 10 kilometrų aukštyje. Matyt, kad toks nusikaltimas būtų neįmanomas, nedalyvaujant aukščiausiai Kremliaus vadovybei.

– Vadinasi, Vakarai apsiribos griežta retorika ir viskas?

– Man prieš akis anglų laikraštis „The Daily Mail“, kuriame yra įdomi žinutė, kaip vienas juodaodis dėdė pridarė tiek nusikaltimų, kad jį įkalino iki gyvos galvos. Po kurio laiko jis buvo paleistas už pavyzdingą elgesį. Laisvėje dėdė vėl tiek prisidirbo, kad jam buvo skirta antra bausmė iki gyvos galvos. Jis pasėdėjo, pasėdėjo ir, juoksitės, vėl išėjo į laisvę, paskui sėdo trečią kartą terminui iki gyvos galvos…

– Ir vėl išėjo?

– Laimei – ne. Tai puikus Vakarų neįtikėtino supuvimo dėl nelemto humaniškumo ir politinio korektiškumo pavyzdys. O Anglija visiškai rimtai pasibaisėjusi, kad ne visuose kalėjimuose esama baseinų.

– Nesupratau, kokių baseinų?           

– Plaukimo. Nesijuokite, diskusijos rimtos. Juk žinote, kad Anglijoje net iki gyvos galvos nuteisti kaliniai išleidžiami laisvadienių? Pernai po „laisvadienių laisvėje“ 38 žmonės negrįžo už grotų. Anglai net sušaukė kongresą ir svarstė klausimą, kaip patobulinti kalėjimus, kad kaliniai norėtų į juos grįžti po laisvadienių?

Nusikalbėjo vos ne geriausius virėjus į kalėjimo virtuves kviesti! Tad ir darykite išvadas, kaip tokie „humanistai“ pažiūrės į šalį, kuri kalta dėl boingo tragedijos. Europa ir JAV prarado savisaugos instinktą. Putinas irgi.

Keista, o dauguma analitikų įtikinėja: svarbiausia ne nuo Rusijos dujų priklausančios Europos humaniškumas, o pragmatizmas.

–  Aš tvirtinu: Vakarų švelnumą, taip pat ir Rusijos atžvilgiu, sąlygoja humanizmo ir politinio korektiškumo kultas, kuris pasiekė užribio idiotizmą! Europa ir JAV prarado savisaugos instinktą. Pažiūrėkite, kiek ten apsigyveno emigrantų, kurie negerbia vietinių tradicijų ir įstatymų. Didmiesčiuose iš kvapo galima apibrėžti kvartalus, kuriuose gyvena žmonės iš Azijos.

Jei jūs ten pakliūtumėte, pajustumėte, kad ten ne Anglija, o trečiojo pasaulio šalis – purvas, dvokas, nusikaltimai. Niekas su tuo nenori kovoti, o emigrantai vis važiuoja ir važiuoja.

Ar Rusija irgi prarado savisaugos instinktą?

– Putinas neabejotinai prarado. Bet svarbiausia, jis prarado kontrolę banditų grupuotėms Ukrainos rytuose. Rusijoje visada buvo ir bus imperinis valdžios modelis: viršuje caras, aplink jį bajorai, apačioje – prastuomenė. Dabar caras prarado kontrolę savo pavaldiniams, kuriuos pasiuntė į Donecko ir Lugansko sritis, nes davė jiems per daug valdžios. Tai Rusijai gresia subyrėjimu.

– Koks ryšys tarp nekontroliuojamų maištininkų iš Donbaso ir Rusijos ssubyrėjimo?

– Kažkada aš tarnavau GRU, kur pririnkdavo vyrukų iš įvairiausių SSSR ginkluotųjų pajėgų rūšių. Vienas iš jų tarnavo atominiame povandeniniame laive ir pasakojo, kad kai ateidavo įsakymas nedelsiant pakelti inkarą ir visu greičiu pirmyn, komanda užkurdavo atominį reaktorių ne pagal instrukciją (tai per ilgai), o liaudies metodais. Tai buvo dar iki katastrofos Černobylio atominėje elektrinėje.

Beje, atleiskite, Jūsų kolega iš GRU Igoris Girkinas-Strelkovas pareiškė, kad boinge nebuvo gyvų keleivių: neva priešai specialiai prikimšo lainerį lavonų ir jį numušė, kad diskredituotų „Donecko Liaudies Respubliką“.

– Rusijai reikėjo išprotėjusio dėdės, kuris vadovautų beprotiškai operacijai Donbase. Nespręskite apie karinę žvalgybą pagal vieną idiotą. Aš neturiu duomenų, kad Girkinas iš tikrųjų dirba GRU. Bet net jeigu ir taip, tai dar kartą įrodo, jog RF Vyriausiojoje žvalgybos valdyboje visiškas pakrikimas.

Samdiniai Donbase pajuto kraujo skonį ir visišką nebaudžiamumą. Jie netrukus grįš į Rusiją. Pabandykite tokius žmones įsprausti į įstatymus.

Pratęsiu apie RF subyrėjimą. Putinas užkūrė branduolinį katilą pačioje Rusijoje, ten pakilo siaubinga klaikaus patriotizmo ir šovinizmo banga: „Krymas mūsų!“, „Rusiškas pasaulis!“, „Naujoji Rusija!“

Sustabdyti tos bangos neįmanoma, ji jau užlieja Rusijos vadovybę. Jeigu Kremlius trauksis atgal arba pristabdys – rusų valio-patriotų banda sutryps patį Putiną už išdavystę.

– Bet juk RF prezidentas, kad atvėsintų įkaitusias galvas, gali paleisti propagandinį šūkį: Vakarai nori mus įtraukti į Trečiąjį pasaulinį karą, bet vardan taikos Žemėje mes pasirengę atsisakyti Naujosios Rusijos…

– Tokiam scenarijui reikia turėti smegenų, o Kremliuje nėra nė vieno žmogaus kuris suvoktų, kaip toli nuėjo Rusija. Kaip Putinas neišsisukinėtų, reakcija paleista, rusų tauta kitų šūkių paprasčiausiai neišgirs.

Maža to, samdiniai Ukrainos rytuose jau pajuto ginklo galią ir kraujo kvapą, jie apkvaitę nuo visiško nebaudžiamumo, vaikščioja po Luganską ir Donecką kaip karaliai. Anksčiau ar vėliau jie sugrįš į Rusiją. Pabandykite po Donbaso patirties įsprausti juos į įstatymus. Nusispjauti jiems į pasikeitusį propagandinį šūkį, jie jau paragavo valdžios.

Kadaise Kremliui pavyko priversti čečėnų kovotojus paklusti įstatymui…

– Čečėniją užčiaupė milijardais dolerių! Už tą tariamą ramybę Rusija kasmet sumoka duoklę. Kremlius pasodino į vietinį sostą kriminalinį nusikaltėlį ir pasakė: girdi, čečėnus maištininkus prigriebk, o mes ir ėdalo duosim, ir Grozną atstatysim. Ir atstatė: tokių dangoraižių, kaip Čečėnijos sostinėje, Maskvoje nėra.

Kiekvienai piktžolei reikia pakirsti šaknis. Maištininkus Donbase reikia atkirsti nuo aprūpinimo – uždaryti sieną su Rusija.

Gal Kremlius ir iš Donbaso smogikų išsipirks? Pavyzdžiui, pripažins juos karo su Ukraina veteranais ir paskirs pensiją kaip kovų dalyviams?

– Jei kiekvieną kartą naudosi tokį „veiksmingą“ instrumentą, tai galima ir be kelnių likti. Žinoma, Putinas gali ir visam Donbasui pasiūlyti pinigų, bet iš kur jų paimti, jeigu Rusijoje viskas išvogta? Kai naftos kaina 110 dolerių už barelį, šalis negali normalaus kelio iki Jakutsko nutiesti. RF valdžia pati pripažino: Rusijos pensininkų santaupos išleistos Krymui.

Beje, grandininė reakcija prasidėjo tada, kai Kremlius įlindo į Krymą. Aš iškart sakiau: Putinas įklimpo kaip mėšlavabalis, kuris sukosi sukosi apie saldumyną ir prilipo viena letenėle. Sparneliais plasnoja, stengiasi išsilaisvinti, bet jau ir antra letenėle prilipo…

Neturi Putinas išeities. Jeigu jis atsisakys Donbaso – nuvils milijonus Rusijos galvijų, apsvaigusių nuo patriotinių „didžiosios imperijos“ atgimimo smalkių.

– Ir kada, Jūsų nuomone, žlugs Putino režimas?

– Lygiai po metų. Paskambinkite man 2015 metų liepos 23-ąją, aš įsipilsiu sau horilkos su pipirais, paimsiu lašinių ir Jums atsakysiu.

– Bet Ukrainai reikia tuos metus išgyventi…

– Pagrindinė didžiųjų karvedžių paslaptis – kad jie mokėjo atkirsti priešą nuo tiekimo bazių. Kad ir kaip kritikuotum Kutuzovą, – girdi, jis atidavė Maskvą! – jis viską padarė teisingai. Armija atsitraukė į pietryčius, padarė didelį lankstą ir sustojo kelyje, kuriuo iš Europos ėjo tiekimas prancūzų kariuomenei. Aš kalbu apie Tarutino stovyklą. Napoleonas – didis strategas! – jis iškart suprato, kas jo laukia, ir dar prieš visus žiemos šalčius pabėgo iš Maskvos.

Kiekvienai piktžolei reikia pakirsti šaknis. Smogikus Donbase reikia atkirsti nuo tiekimo, tai yra nedelsiant uždaryti sieną su Rusija. Ukrainos karvedžiai, kurie dabar atgimsta, tai puikiai supranta be mano patarimų. Tad linkiu Jūsų armijai tik sėkmės. Šlovė Ukrainai!

Nuotraukoje: į Vakarus pabėgęs GRU karininkas Viktoras Rezunas, Viktoro Suvorovo slapyvardžiu išleidęs dėmesio vertų knygų „Diena M“, „Ledlaužis“, „Specnazas“, „Paskutinė respublika“, „Išvaduotojas“.

Natalija Dvali, GORDON

Šaltinis: gordonua.com

2014.07.27; 14:41

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.