Vilniaus meras Valdas Benkunskas reaguodamas į portalo „Delfi“ žurnalistų atliktą tyrimą Gulbinų kvartale, tvirtina, kad iš savivaldybės pusės bus padaryta viskas, jog Gulbino ežero pakrantė taptų prieinama visuomenei dar šią vasarą.
„Iš savo pusės padarysime viską, jog ežero pakrantė taptų prieinama visuomenei dar šią vasarą, tačiau labai prašome institucinių partnerių reaguoti į prašymus nelaukiant terminų pabaigos ir geranoriškai pasidalinti atsakomybėmis“, – savo feisbuko paskyroje teigė V. Benkunskas.
Jis tvirtino, kad dar 2020 metais prokuratūra kreipėsi į Nacionalinę žemės tarnybą (NŽT) reikalaudama spręsti teisės pažeidimus, o sostinės savivaldybė taip pat kelis kartus klausė NŽT, ar nereikia pagalbos šiame procese. Pasak politiko, atsakymo nebuvo sulaukta, bet jo žiniomis, NŽT dabar dėl šio klausimo teisiasi su nuomininkais.
„Laisvą valstybinį sklypą šalia ežero savivaldybė yra pasirengusi sutvarkyti, pritaikant jį gyventojų poilsiui: teritorijoje išvalytumėm nukritusias medžių šakas, apgenėtumėm želdinius, nušienautumėm žolę. Institucijos, kurios valdo šią žemę turbūt tam neprieštarautų, todėl jau išsiuntėme raštus tiek NŽT, tiek Valstybinei miškų urėdijai, kviesdami leisti sutvarkyti mums sklypą“, – sakė konservatorius.
„Detaliajame plane taip pat matome, kad šiaurinėje išnuomoto sklypo dalyje suprojektuotas servitutas, o tai reiškia, kad gyventojai turi teisę prieiti prie vandens telkinio. Kadangi savivaldybė pati neturi teisės to padaryti, kreipėmės į NŽT, kad ši atliktų patikrinimą ir konstatuotų, ar servitutas iš tiesų leidžia prieiti visuomenei prie pakrantės. Atsakymą kaip ir žinome, tačiau faktą užfiksuoti institucijos vis tiek privalo“, – pažymėjo sostinės vadovas.
ELTA primena, kad portalo „Delfi“ žurnalistai atliko eksperimentą, kurio metu nuvyko į Gulbinų kvartalą, mėgindami nueiti į valstybinį mišką, prieiti prie Gulbino ežero. Žurnalistai aptiko teritoriją juosiančią tvorą, juos pasitiko apsaugos darbuotojas, kuris paaiškino, kad į mišką galima patekti per vartelius. Tiesa, kaip skelbta anksčiau, šie varteliai ne visada būna atrakinti.
Kaip nurodoma publikacijose, Aplinkos ministerija ir jai pavaldus Aplinkos apsaugos departamentas teigia, kad tvoros šalinti iš miško nėra pagrindo, nes yra varteliai ir pro juos visi gali patekti į mišką.
Prokuratūra priminė, kad dėl valstybinės žemės sklypo, esančio Didžiųjų Gulbinų g. 25, Vilniuje, naudojimo Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras dar 2020 m. birželio 19 d. priėmė nutarimą reikalauti pašalinti teisės pažeidimus (kad Nacionalinė žemės tarnyba imtųsi priemonių žemės naudojimo valstybinės priežiūros srityje nustatytiems pažeidimams pašalinti).
„Vykdydama minėtą nutarimą, Nacionalinė žemės tarnyba 2022 m. rugsėjo 30 d. kreipėsi į teismą su priešieškiniu dėl valstybinės žemės sklypo nuomos sutarties nutraukimo. Šiuo metu civilinė byla yra nagrinėjama teisme, teismo sprendimas nepriimtas“, – teigiama prokuratūros pranešime spaudai.
Anot prokuratūros, Valstybinė miškų tarnyba 2022 m. priėmė sprendimą, kuriuo 3,4 ha miško plotą, esantį minėtame žemės sklype, įregistravo į Lietuvos miškų valstybės kadastrą. Šis sprendimas yra apskųstas Vyriausiajai administracinių ginčų komisijai.
„Reaguojant į viešojoje erdvėje skelbiamą informaciją, taip pat atsižvelgiant į tai, kad valstybės institucijose, atsakingose už rekreacinių teritorijų apsaugą, šis visuomenei aktualus klausimas nėra sprendžiamas, t. y. nesiimama priemonių galimiems pažeidimams nustatyti bei juos pašalinti, Vilniaus apygardos prokuratūros viešąjį interesą ginantys prokurorai pradėjo tyrimą dėl tvoros statybos teisėtumo“, – akcentuojama prokuratūros pranešime spaudai.
2023.06.16; 00:30