V.Putinas ir polševikai kuria naują Varšuvos paktą


Visuomenės aktualijų portalas SLAPTAI.LT dar sykį grįžta prie, mūsų manymu, itin svarbios temos – kokius bendradarbiavimo ir abipusės pagalbos susitarimus neseniai pasirašė Lenkijos ir Rusijos slaptųjų tarnybų vadovai? Kam tie susitarimai naudingi? Koks čia Lenkijos premjero Donaldo Tusko vaidmuo? Ar tai nėra Lenkijos interesų išdavystė? Kuo tokie susitarimai pavojingi Lietuvai?

Šiandien savo skaitytojams pateikiame keletą ištraukų iš Varšuvos opoziciniame leidinyje "wPolityce" pasirodžiusio interviu su žymiu lenkų politologu, publicistu, ekspertu saugumo klausimais Piotru Bončeku. Politologas ir ekspertas Piotras BONČEKAS mano, jog šis Varšuvos žingsnis – mažų mažiausiai įtartinas, keliantis itin daug klausimų bei abejonių.

Taigi ką mes žinome apie rusų ir jų tarnų – polševikiškos (rusiškas naujadaras iš žodžių „bolševikas“ ir – rus. – „Polša“ – Lenkija, – vert. pst.) Donaldo Tusko vyriausybės – bičiuliavimosi  ypatumus bei specifiką? 

Duodamas išsamų interviu Lenkijai Varšuvos opoziciniam leidiniu "wPolityce" ,lenkų politologas ir ekspertas Piotras Bončekas nurodė:

„Vladimiras Putinas pavedė FSB užmegzti glaudų bendradarbiavimą su Lenkijos karine kontržvalgyba. Informacijos apie Lenkijos karinės kontržvalgybos tarnybos bendradarbiavimą su Rusija pasirodydavo ir anksčiau. Prieš keletą mėnesių visuomenę sujaudino naujiena, kad Lenkijos kontržvalgyba Afganistane naudojosi rusų suteiktu palydoviniu ryšiu – jis ėjo per "Gazpromo" palydovą.

Paskui buvo susitikimai Karinės kontržvalgybos tarnybos biure, apie tai deputatai Marekas Opiola ir Tomašas Kačmarekas pateikė užklausimą premjerui Donaldui Tuskui. Tai rimta istorija: į saugomą teritoriją, kur neįleidžiami žmonės be specialaus leidimo, įėjo Rusijos delegacijos atstovai ir be jokių problemų vaikščiojo po patalpas.

Dar viena naujiena, kuri irgi atsispindėjo deputato Mareko Opiolos užklausime: Lenkijos technika buvo gabenama į Afganistaną Rusijos lėktuvais. Jie vežė mūsų kareivius, įrenginius, kompiuterius ir pan. Ta įvykių bei faktų grandinė rodo, kad situaciją formuoja rusai: jie pakreipia ją taip, kad mes palaipsniui stipriname bendradarbiavimą būtent toje, jautriausioje srityje – specialiųjų tarnybų sferoje.

Dabar Rusijos specialiosios tarnybos galės prieiti prie Lenkijos karininkų ir galės ramiausiai sudarinėti charakteristikas tų, kurių jos iki šiol nepažinojo. Jos susipažins su mūsų darbo metodais, gal ir dokumentais. Tas bendradarbiavimas bus vis glaudesnis.

Peršasi klausimai: koks tokio bendradarbiavimo tikslas? Kontržvalgybinė Lenkijos ir Rusijos apsauga? Nuo ko? Nuo NATO? Nuo Jungtinių Amerikos Valstijų? Nuo Vakarų Europos? Tai bent klausimai. Ir karinės kontržvalgybos tarnyba, ir Lenkijos Gynybos ministerija turi viešai paskelbti susitarimą, jeigu toks buvo pasirašytas, arba įvykusių derybų turinį.

Paskutinių pranešimų apie Rusijos koncerną Akron, azoto įmones, Vidaus saugumo agentūros (ABW, Rusijos teroristų gaujos – FSB – ekvivalentas, KC past.) informaciją kontekste toks „bendradarbiavimo stiprinimas“ logiškai vainikuoja visą situaciją. Tai bandymas įtraukti mus į naują Varšuvos paktą: politikos, ekonomikos ir saugumo sferoje. Apie tai nekalbama tiesiogiai, bet toks planas palaipsniui įgyvendinamas“.

Informacijos šaltinis – "wPolityce"

2013.05.23

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *