A. Skaistys pasiaiškino dėl skandalą sukėlusių įrašų


Vitrinoje. Slaptai.lt foto

Penktadienį viešo dėmesio centre atsidūręs ir konservatorių partijos kritikos susilaukęs finansų ministrės sutuoktinis Audrius Skaistys neskuba iš savo socialinio tinklo paskyros ištrinti pedagogų bendruomenę įžeidusių žodžių. Pirmiausiai, tikina politikas, jis mokytojų „komuniagomis“ bei „broileriais“ nevadino. Anot konservatoriams priklausančio A. Skaisčio, įžeidžius epitetus jis paskyrė ne pedagogų bendruomenei, bet konkretiems asmenims.
 
„Aš visus raginu su teksto suvokimu padirbėti. Nes kai kurie prisiima epitetus, kurie jiems nebuvo taikomi. Tai viena klausimo dalis. O kita klausimo dalis – epitetai buvo taikomi konkrečiai vienai mokytojai ir konkrečiai streiko organizatoriams. Kitiems mokytojams ir visai bendruomenei tai nebuvo taikoma“, – Eltai situaciją aiškino konservatorių atsiprašyti jau paragintas politikas.
 
„Tai čia apie streiko organizatorius parašiau, ne mokytojai jie“, – pridūrė Vilniaus miesto tarybai priklausantis A. Skaistys.
 
Finansų ministrės sutuoktinis taip pat paaiškino, kodėl parlamentaro Lauryno Kasčiūno padėjėją Jolantą Bizaitę socialiniuose tinkluose išvadino „broilere“.
 
„Kadangi Jolanta Bizaitė dengiasi mokytojos vardu. Ji yra Seimo nario patarėja. Kadangi aš tai žinau, aš ją ir pavadinau broilere. Toks yra slengas tarp karjeros valstybės tarnautojų. Tai čia panaudojau slenginį žodį. Aišku, gal jis yra įžeidžiantis, bet aš tai taikiau jai kaip valstybės tarnautojai, o ne kaip mokytojai“, – partijos kolegei skirtus epitetus paaiškino A. Skaistys.  
 
„Tai buvo mano asmeniniai pasakymai, tai negalėtų būti siejami su partiniais dalykais“, – teigė jis, kartu pažymėdamas, jog už savo nuomonę negali būti persekiojamas.
Grimasos. Slaptai.lt nuotr.
 
„Aš išsakiau savo asmeninę nuomonę, už kurią politiko negalima persekioti. Parašyta taip“, – konstatavo politikas.
 
Atsiprašo tik dėl jo ne taip suprastų žodžių įsižeidusių mokytojų
 
Apibendrindamas šurmulį sukėlusią, istoriją A. Skaistys pažymėjo, kad gali atsiprašyti tik tų pedagogų, kurie, netinkamai supratę jo mintis, įžeidžius epitetus prisiskyrė sau.
 
„Tų, kurie taip suprato, aš tikrai galiu atsiprašyti, nes jei jie nesuprato, ką aš norėjau pasakyti ir jie prisiėmė sau. Tai aš jų tikrai atsiprašau“, – teigė A. Skaistys. „Tikrai ne kaip mokytojai tą pasakiau. Net pagal lytį broileris ir mokytoja biškį skiriasi“, – aiškino politikas.
 
Konservatorių Širvintų skyriaus pirmininkas Virginijus Sarpauskas ketvirtadienį socialiniame tinkle „Facebook“ sukūrė sarkastišką įrašą apie tai, kad Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) lyderis Andrius Navickas yra „Vilijus Blinkevičius“, nes „Vilija jo sesuo“. Į diskusiją įsitraukęs A. Skaistys teigė, kad A. Navickas stos „į blinkės partiją“ ir pridūrė: „Komuniagos, o ne mokytojai.“
 
Tuo metu, reaguodamas į bendrapartietės, parlamentaro Lauryno Kasčiūno padėjėjos Jolantos Bizaitės komentarą, politikas ragino pedagogę neverkšlenti, o mokytojus vadino „broileriniais“.
Molinės figūros. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
Šie pareiškimai gerokai papiktino švietimo bendruomenę. A. Navickas mano, kad A. Skaistės sutuoktinis tokiais pasisakymais parodė tikrąjį konservatorių veidą. Be to, profsąjungos vadovo teigimu, jo priskyrimas socialdemokratų partijai yra A. Skaisčio bandymas „gelbėti skęstantį konservatorių laivą“.
 
Partijos vadovybė ragina A. Skaistį atsiprašyti.
 
ELTA primena, kad nesutarus dėl spartesnio mokytojų atlyginimų kėlimo, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) nusprendė rugsėjo 15 d. skelbti įspėjamąjį, o nuo rugsėjo 29 d. – tikrąjį streiką.
 
A. Navicko vadovaujamoji švietimo darbuotojų profsąjunga pareikalavo dar šiais metais pakelti mokytojų atlyginimus 20 procentų. Taip pat prašo, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. atlyginimai didėtų dar 30 proc. Tokiu atveju, bendras atlyginimų augimas siektų 56 procentus.
 
LŠDPS taip pat yra išsakiusi poreikį mažinti mokinių skaičių naujai sudaromose klasėse, siūlo numatyti ir kokybiškesnę darbo su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais mokiniais tvarką.
 
Benas Brunalas (ELTA)
 
2023.09.16; 08:02
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *