Parlamentaras Naglis Puteikis atsiprašo KAM ministrės Rasos Juknevičienės


Nereiškiau Jums jokių kaltinimų tame renginyje. Buvau visiškai įsitikinęs, kad tas renginys uždaras (visur aplink, išskyrus A.Kubilių – pažįstami veidai iš TS-LKD).

Jei būčiau žinojęs, kad yra ir kitų, tai tikrai nebūčiau mėginęs iliustruoti savo kalbą dėl 20 tūkst. Lt grąžinimo MG Balticui (dėl sąsajų su alkopramonės nelegaliu lobizmu Seime liberalizuojant alkoholio vartojimą, kai 6 mūsiškai balsavo „už”, nors TS-LKD taryba buvo nusprendusi priešingai) tokiu pavyzdžiu, kuris Jus užgavo, dėl ko apgailestauju ir atsiprašau. Nes tokio turinio, kuris įdėtas delfi.lt mano kalbai ir joje pavartotam pavyzdžiui, bei retoriniam klausimui nesuteikiau, nebandžiau suteikti, to nesiekiau ir nesiekiu, t.y. teiginio, kad Jūs atstovaujate, atstovavote ar kitaip kaip bandėte padėti Achemos grupei.

Tokių faktų ar prielaidų neturėjau, neturiu, nemačiau, negirdėjau ir pats niekada taip negalvojau.

Neapgalvotas, skubotas posakis ar ūmiai ištarta gerai neapmąstyta frazė yra mano silpnoji vieta, kurią vis gerinu, bet vis dar kartais nusprūstu. Bet kolegos, ypač iš Klaipėdos, galėtų paliudyti, kad šią savo silpną vietą sparčiai tobulinu – vis rečiau ir mažiau karštakošiškų pasisakymų ar frazių. Gal tame karščiavimesi yra priežasčių, kurias sukėlė priverstinė karinė SSRS kariuomenės šauktinio, paimto iš VU Istorijos fakulteto (didžiulis kontrastas studijuoti Rytų istoriją ne auditorijoje, o pro kulkosvaidžio taikiklį) tarnyba Afganistane. Lietuvoje tokio poveikio kol niekas kol kas rimtai netiria – Genocido tyrimo centras tik planuoja tai tirti.

Kai 2008 m.buvo formuojamas kandidatų į Seimą rinkimų sąrašas ir kai kurie TS-LKD nariai uoliai pasisakinėjo prieš iš pareigų atleistų VSD kontržvalgybos vadovo Vytauto Damulio ir jo pavaldinio Kastyčio Braziulio įtraukimą į mūsų rinkiminį sąrašą, buvau nustebintas Jūsų argumentuotos ir drąsios kalbos, kurioje pabrėžėte tai, kas mūsų partijoje turėtų turėti daugiau įtakos – moralinės atsakomybės už tuos drąsius pareigūnus, nepabūgusius liudyti Seimo komisijai apie tai, kaip januškininkai Rusijos naudai užvaldė valstybę.

Deja, tąsyk, manau, nugalėjo konformizmas ir kažkoks baimingumas drąsiai kovoti su stipresnėmis priešiškomis jėgomis. Jūs tada juos gynėte ir užsistojote iki galo ir tai man be galo imponuoja. Taigi, esame toje pačioje barikadų pusėje.

Todėl dar kartą apgailestauju ir atsiprašau dėl savo neapgalvotų, skubotų, nepasvertų žodžių, kurie Jus įžeidė.

Noriu atsiprašyti ir viešai, bet norėčiau susiderinti tai su Jumis ir su Priežiūros komitetu.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: KAM ministrė Rasa Juknevičienė, kurios atsiprašė parlamentaras Naglis Puteikis.

2012.04.07

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *