Iš kur Darius Kuolys žino, kad VSD režisuoja pedofilijos istoriją?


Praėjusią savaitę žinomas visuomenininkas Darius Kuolys Lietuvos radijo laidoje „Akiračiai“ pareiškė, kad Lietuvą į dvi stovyklas padalinusioje garsiojoje pedofilijos istorijoje akivaizdžiai matoma Valstybės saugumo departamento (VSD) ranka.

Maža to, D. Kuolys tvirtino, kad VSD manipuliuoja kai kuriais žurnalistais, kurie vykdo saugumo nurodymus, gauna tam tikros informacijos ir ją platina visuomenei. Tinklink.lt nutarė pasidomėti, kuo remdamasis D. Kuolys svaidosi tokiais pareiškimais. D. Kuolys kelia versiją, kad VSD žurnalistais naudojasi kaip įrankiais kompromituodami šalies policijos struktūrą.

„Pati šitos pedofilijos istorijos pradžia, kai vienas iš įtariamųjų Andrius Ūsas bendrauja tik su VSD kuruojamais žurnalistais. Tais žurnalistais, kurie teikia paslaugas saugumo departamentui, jį filmuoja, jis tampa televizijos žvaigžde. Valstybės saugomas pareigūnas, Valstybės saugumo departamento kuruojami žurnalistai nuolat ima iš jo interviu. Na, kokioje dar valstybėje jūs pamatytumėte tokius vaizdus? Ir tas cirkas yra kuriamas, režisuojamas”, – radijo laidoje tvirtino D. Kuolys.

Tinklink.lt susisiekė su D. Kuoliu ir paklausė, kodėl jis tvirtina, kad pedofilijos istorija tokia svarbi aukščiausiems VSD pareigūnams. Iš kur tokios žinios?

„Kiekvienas viešumoje veikiantis žmogus, su politika susijęs asmuo turi savo šaltinių. Aš nesu išimtis. Tiesiog bendrauju su žmonėmis. Lietuva nėra didelis kraštas ir čia labai greitai paaiškėja, jei kažkas vyksta ne taip“, – į klausimą, kuo remdamasis pagrindžia savo teiginius atsakė D. Kuolys.

Į abejones dėl šaltinių patikimumo ir galimo išankstinio subjektyvaus nusistatymo pašnekovas atsakė galintis garantuoti už savo anksčiau išsakytus žodžius.

„Jeigu darytumėte rimtą žurnalistinį tyrimą ir tuo domėtumėtės, atrastumėt įtarimų keliančių saitų. Kalbu turėdamas rimtų argumentų ir tikrai šiuo atveju nemėginau spekuliuoti ar skleisti kokių nors prasimanymų. Kalbu retai, bet kai ką nors pasakau, už tai galiu atsakyti“, – teigė D. Kuolys.

D. Kuolys nenorėjo tiesiogiai įvardyti, kas yra tie jo paminėti žurnalistai, neva tampomi už virvelių iš VSD.

„Matote, ne kiekvienas žurnalistas gali per naktį sėdėti saugumo departamento generalinio direktoriaus kabinete… Ne kiekvienas žurnalistas ar leidinys gali gauti operatyvinės informacijos, kuri apskritai pagal įstatymus neturėtų būti platinama. Jeigu jūs stebite viešąjį gyvenimą, galite matyti, kad kartais tokia operatyvinė informacija praslysta. Tai reiškia, kad kai kuriems žurnalistams ji tampa prieinama. Taigi patys darykite išvadas, kodėl vieni žurnalistai gauna tokią medžiagą, o kitiems ji yra neprieinama“, – svarstė tinklink.lt pašnekovas.

D. Kuolys pridūrė, kad savo teiginius dėl galimos VSD įtakos pedofilijos istorijai pagrindžia ir tuo, kad tarnybos, kurios turėtų kontroliuoti šiuos dalykus, nesiima jokių priemonių prieš informacijos nutekinimą viešojoje erdvėje ir nepriima griežtų sprendimų dėl konfidencialios medžiagos įslaptinimo.

Nuotraukoje: žinomas visuomenininkas Darius Kuolys.

www.tinklink.lt

2012.01.13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *