Advokatas Arūnas Marcinkevičius: „Lietuva įžengia į minų lauką…”


Probleminių, todėl neatidėliotinai spręstinų, klausimų Europos sąjungoje neabejotinai užtenka, o ir Lietuvoje jų netrūksta, nors vežimu vežk. Vienok, kaip ten bebūtų, norint daryti tvarką "dideliame kieme", pirmiausia senieji Išminčiai per amžius pataria išmokti susitvarkyti mažesniame, juolab  nuosavame.

Šiame jų patarime glūdi absoliuti Tiesa. Europos Sąjunga nėra vienijama vien ekonominių-finansinių prioritetų pagrindais. Vargu ar kas imsis neigti, jog didžiai svarbią reikšmę Europos Sąjungoje sudaro Žmogaus teisių ir laisvių apsaugos garantijos, o pirmučiausiai – elementari pagarba žmonėms ir nenukrypstamas teisingumo principų laikymasis.

Ar galime tuo pasigirti Lietuvoje? Ar tikrai turime pirmininkavimui būtiną patirtį šiose srityse? Pabandykime paieškoti atsakymo į šį klausimą iki prasidedant išsvajoto pirmininkavimo laikmečiui. Atvirai pasakius, Lietuva, nesugebėdama ir net nesistengdama pirmoje eilėje susitvarkyti nuosavame kieme, nepašalinusi elementariausių ir tuo pat metu grubiausių Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių pažeidimų nacionaliniuose įstatymuose ir baudžiamojo persekiojimo procese, elgiasi nepakankamai atsakingai.

Vargu ar kam nors kyla abejonių, kad šitokioje situacijoje pradėdama savo pirmininkavimo Europos Sąjungai laikotarpį, Lietuva tuo pat momentu ne tik įžengia į minų lauką,  bet dar ir pati įduoda  savo politiniams oponentams į rankas ginklą prieš mus pačius.

Kyla klausimas, kurios grandies valstybės valdininkai bei politikai leido sau būti pavojingai neatsakingais, tuo statydami Lietuvos Respublikos valstybę ir jos žmones į visom prasmėm nepavydėtiną padėtį?

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: šių pastabų autorius advokatas Arūnas Marcinkevičius.

2013.07.01

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *