Afganistano prezidentas A. Ghani svarsto atsistatydinimo galimybę


Afganistano prezidentas Ashrafas Ghani galvoja apie atsistatydinimą, didelė tikimybė, kad jis netrukus išvyks iš šalies. Tai šeštadienį pranešė Indijos televizijos kanalas „News 18“, remdamasis savo šaltiniais.
 
“Prezidentas vis dar galvoja apie tai (apie atsistatydinimą), ir labai tikėtina, kad jis pasitrauks“, – cituoja šaltinį kanalas.
 
Pasak jo, prezidentas A. Ghani svarsto galimybę atsistatydinti, kad būtų įgyvendinamas ugnies nutraukimo planas, kurį Afganistano Vyriausybė mėgina pasiūlyti radikaliam Talibano judėjimui.
 
Anksčiau penktadienį kai kurios pasaulio žiniasklaidos priemonės pranešė, jog A. Ghani artimiausiu metu kreipsis į naciją ir paliks Afganistaną. Bet prezidentas, kuris šeštadienį kreipėsi į tėvynainius, kol kas nieko nekalbėjo apie savo atsistatydinimą. Vis dėlto „News 18“ šaltiniai mano, kad A. Ghani gali išvykti į „trečiąją šalį“ kartu su savo šeimos nariais.
 
JAV paskelbus ginkluotos operacijos Afganistane pabaigą ir kariuomenės išvedimo pradžią, Talibano judėjimas pradėjo Vyriausybės pajėgų puolimą. Įvairiais duomenimis, radikalai jau kontroliuoja iki 85 proc. Afganistano teritorijos, taip pat rajonus pasienyje su Iranu, Kinija, Pakistanu, Tadžikistanu ir Turkmėnija. Talibai užėmė daugiau kaip pusę šalies provincijų centrų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.15; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *