Akredituotas naujas Turkijos gynybos atašė Lietuvai


Akredituotas naujas Turkijos gynybos atašė Lietuvai. KAM nuotr.

Trečiadienį Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) įvyko Turkijos gynybos atašė pulkininko Hakano Akkanato akreditacijos ceremonija, pranešė KAM. Su naujomis pareigomis jį pasveikinęs krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius teigė, kad Lietuvos ir Turkijos požiūris į NATO ir Europos gynybą ir saugumą sutampa.
 
„Esame dėkingi Turkijai už indėlį į Baltijos regiono saugumą. Būdami NATO sąjungininkais, mes susiduriame su panašiomis saugumo grėsmėmis ir iššūkiais tiek Pietų, tiek ir Rytų Europoje, o bendradarbiaudami prisidedame prie viso Aljanso stabilumo. Stiprų transatlantinį ryšį bei bendradarbiavimą palaikysime ir toliau“, – sakė viceministras M. Abukevičius.
 
Turkija dalyvauja NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse – šiuo metu turkai teikia misijai pastiprinimą iš Lenkijos karinių oro pajėgų aviacijos bazės Malborke.
 
Turkija yra viena iš šalių, kuri 2012 m. kartu su Italija, Latvija ir Lietuva dalyvavo įsteigiant NATO Energetinio saugumo kompetencijos centrą Vilniuje. Šiandien šiame centre dirba ir Turkijos karinis atstovas.
 
Naujasis Turkijos gynybos atašė Lietuvai plk. H. Akkanatas anksčiau tarnavo Turkijos karinėse oro pajėgose.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.25;18:15
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *