Brazilijos čiabuviai gina savo teises į žemę


Brazilijos čiabuviai gina savo teises į žemę. EPA-ELTA nuotr.

Antradienį Brazilijos sostinėje vykusiame protesto mitinge daugiau nei 6 000 Brazilijos čiabuvių paragino šalies Aukščiausiąjį teismą neliesti jų protėvių teritorijų ir leisti steigti naujas saugomas teritorijas.
 
Prie teismo pastato susirinkę protestuotojai iš 380 lempų sudarė žodžius „Brazilija, čiabuvių žemė“, sakoma čiabuvių skėtinės organizacijos „Apib“ pareiškime.
 
Trečiadienį Aukščiausiasis teismas turėtų priimti sprendimą dėl čiabuvių reikalavimų išsaugoti savo protėvių žemę.
 
Teismo sprendimas yra susijęs su pseudoteisiniu argumentu, žinomu kaip „Marco Temporal“, kuris, kaip baiminasi čiabuvių teisių gynėjai, gali įteisinti čiabuvių žemių vagystę.
 
Verslo atstovai, siekiantys naudoti čiabuvių žemę kasybai ir pramoniniam žemės ūkiui, sugalvojo „Marco Temporal“ argumentą, teigdami, kad čiabuviai turi teisę tik į tas žemes, kuriose jie buvo 1988 metų spalio 5 dieną, t. y. tą dieną, kai buvo priimta Brazilijos konstitucija.
 
Trečiadienį priimtas sprendimas lems tolesnius federalinės vyriausybės ir teismų sprendimus čiabuvių teisių ir jų žemių klausimais.
Čiabuvių atstovai protestus Brazilijos mieste pradėjo rengti jau nuo sekmadienio.
 
Jie taip pat protestavo šalia Nacionalinio kongreso, laikydami rankose plakatus su užrašu „Šalin Bolsonarą“.
 
Brazilijos dešinysis prezidentas Jairas Bolsonaras yra Amazonės regiono ekonominio išnaudojimo šalininkas ir 2018 metais per rinkimų kampaniją paskelbė, kad daugiau nė vieno colio regiono žemės nebeskelbs saugoma teritorija.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.25; 18:23
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *