Akredituotas naujasis Prancūzijos gynybos atašė Lietuvai


Akredituotas naujasis Prancūzijos gynybos atašė Lietuvai. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Krašto apsaugos ministerijoje antradienį vyko Prancūzijos gynybos atašė Lietuvoje pasikeitimo ceremonija.

Už nuopelnus stiprinant dvišalį Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimą gynybos srityje diplomatinę tarnybą baigusiam Prancūzijos gynybos atašė pulkininkui leitenantui Alenui Mulia (Alain Moulia) krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas įteikė medalį „Už nuopelnus“. Naujajam Prancūzijos gynybos atašė Lietuvai pulkininkui Stefanui Liochleiteriui (Stephane Loechleiter) viceministras palinkėjo sėkmės ir toliau stiprinant pastaraisiais metais ypač suintensyvėjusį Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimą.

„Džiaugiamės būdami Prancūzijos, kuri nuolat ir žymiai prisideda prie saugumo mūsų regione ir už jo ribų, stiprinimo, strategine partnere“, – ceremonijoje sakė krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas. Viceministras pabrėžė, kad šiandien pasaulis susiduria su daugybe sudėtingų uždavinių. „Kartais klaidingai manoma, kad pasaulis nieko nedaro, kad šių problemų nebeliktų. Tačiau taip nėra. Mūsų kariai šiandien tarnauja Afganistane ir Irake, mes išsiuntėme karius į Afriką ir nuolat prisidedame prie Europos Sąjungos ir Jungtinių Tautų misijų. Ir mes ten būsime, kadangi priežastys, lemiančios nestabilumą Europoje, tiesiogiai veikia ir mūsų saugumą ir gynybą“, – ceremonijoje sakė V. Umbrasas.

„Mes ypač vertiname Prancūzijos sprendimą dalyvauti NATO priešakinių pajėgų iniciatyvoje, kuri mums – svarbiausias prioritetas. 2018 mes laukiame į Lietuvą atvykstant Prancūzijos karių kuopos, kuri prisijungs prie NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Rukloje. Esu tikras, kad mūsų pajėgos sėkmingai veiks kartu“, – sakė krašto apsaugos viceministras.

Pasak Krašto apsaugos ministerijos, pareigas iš trejus metus Lietuvoje Prancūzijos kariuomenei atstovavusio plk. ltn. A. Mulia perėmęs plk. S. Liochleiteris iki atvykimo į Lietuvą vadovavo Sen Siro (Saint-Cyr) akademijos Socialinių ir politinių mokslų departamentui. Jis taip pat yra ėjęs gynybos atašė buvusioje Jugoslavijos Respublikoje Makedonijoje, apimant ir Bulgariją, pareigas. Karininkas yra baigęs Sen Siro karo akademiją, Karo koledžą Paryžiuje, kt.

Už tarnybą apdovanotas aukštais Prancūzijos valstybės ir kariuomenės apdovanojimais.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.09; 00:01

print