Al Barnavis – paslaptingas afrikietis, medžiojantis europiečius


Teroristų gaujos vadas – paslaptinga asmenybė, jo tikrasis vardas nežinomas, rašo Guidas Olimpijus laikraštyje "Corriere della Sera".

„Žudikų gaujos vadas – paslaptingas žmogus. Valdžiai jis – Halidas al Barnavis. Kaip tik tokiu vardu JAV Valstybės departamentas įtraukė jį į juoduosius terorizmo sąrašus. Bet tie, kas tyrinėja džihadistų judėjimą Nigerijoje, nelabai tiki, kad Ansaru grupės, susijusios su įkaitų žudymu, lyderio vardas toks ir yra. Gal tai tik slapyvardis.

Tokį netikrumą sustiprina vaizdajuostė, kurioje veidą užsidengęs žmogus prisistato kaip Abu Usmatul al Ansaris. Ar tai tas pats žmogus? O gal tai būdas policijai apgauti? – klausia straipsnio autorius.

„Al Barnavis gali būti nigeriertis iš Borno rajono. Ir, prieš prisidėdamas prie Boko Haram grupuotės, jis priklausė „Salafitų pamokslų ir džihado grupei“, kuri veikė Alžyre ir Sahelyje. Žinoma, kad al Barnavis dalyvavo kai kuriose akcijose, taip pat ir Mauritanijoje. Priklausydamas grupei jis susipažino su tuo, kaip ji veikia, išmoko parengti taktiką ir panaudoti įvairius teroristų metodus. Al Barnavis panaudojo tą patirtį savo šalyje, suformavęs Ansaru grupuotę, rašo straipsnio autorius.

Ansaru stengėsi įrodyti, kad veikia kitaip nei Boko Haram (nesprogdina minioje). Bet skirtumai tarp grupuočių minimalūs, turint omenyje, kaip žiauriai Ansaru susidorojo su įkaitais. Kai kurių ekspertų Afrikos klausimais nuomone, al Barnavio kuopelė glaudžiai susijusi su Islamiškojo Magribo Al Quaeda. Tas dvi grupuotes vienija potraukis grobti užsieniečius arba Vakarų šalių piliečius, „pėstininkus“, kurie neša didelius pinigus ir tampa išimtiniu įrankiu spaudimui daryti, – sakoma straipsnyje.

„Teroristai naudoja propagandą taip pat sumaniai, kaip ginklą, – pripažįsta Guidas Olimpijus. – Kaip rodo pastarųjų metų patirtis, paprasti galvažudžiai tampa regionų lyderiais, jeigu vaidina vedantįjį vaidmenį garsiose akcijose, į kurias būna įtraukti užsieniečiai, dar geriau – Vakarų valstybių piliečiai“.

Šaltinis: "Corriere della Sera"

2013.03.24

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *