ALTER G – antigravitaciniai treniruokliai


Skaitytojai teisūs, jei pagalvos, kad Slaptai.lt portalo “Sportas ir sveikata" skiltis daug dėmesio skiria netradicinėms, kitokioms nei įprasta judėjimo galimybėms. Esą skiria gal net per daug dėmesio. Netgi jei ir taip, vis tiek drįstu rašyti apie vis kitokio lygmens treniruoklius.

Akivaizdu, kad mokslo pasiekimai taip sparčiai “šuoliuoja” pirmyn, kad, ko gero, atsiribojus nuo visko ir ėmus domėtis tik, pavyzdžiui, šiandieninėmis sporto ar medicinos naujovėmis, procentaliai skaičiuojant vis tiek “sugaudytume” vien mažą dalį minėtų sričių pasiekimų…

Apie Alter G treniruoklius sportui, reabilitacijai, fiziniam aktyvumui galima parašyti atskirai apie kiekvieną po solidų straipsnį. Šie treniruokliai taip pat tarsi “ateiviai” atkeliavę iš NASA technologijų.

Treniruokliai ir paprasti, ir sudėtingi. Jie veikia taip, kad pagal judesių lengvumą žmogus pasijaučia esantis “mėnulyje”. Treniruoklio esmė: sukurtas vaakuminis maišas, į kurį įlendi iki juosmens, o tame maiše specialiomis programomis sukuriama beveik maksimali nesvarumo būsena.

Toliau: arba treniravimosi sistemos aukšto meistriškumo sportininkams, arba išskirtinės fizinio aktyvumo treniruotės, arba reabilitacijos procesas po įvairiausių apatinių galūnių traumų ir sudėtingų operacijų (klubo, kelio, čiurnos, pėdų). Būtent taip skirstyti paslaugas galima, nes yra keletas Alter G modelių, kurie sukurti konkrečioms užduotims.

Alter G treniruokliais galimas ir svorio mažinimas, ir aerobinio pajėgumo mobilizavimas, ir senėjimo proceso stabilizavimas…

Mano įsitikinimu, netrukus išaus tokia diena, kada Baltijos šalių gyventojai galės masiškai naudotis minėtais moderniais treniruokliais. Juos matysime ne tik žurnalų viršeliuose, ne tik televizijų ekranuose, bet ir sporto klubuose bei sporto salėse. Ir neatsiras tokių specialistų, kurie tvirtins, esą NASA technologijų pasiekimai žmonijai yra nereikalingi arba niekam tikę…

Tokia trumpa, tarsi įvadinė, informacija apie šio lygmens treniruoklius. Turiu vilties, jog šia informacija, žingeidumo vedini, susidomės bent keli sporto entuziastai. Ir įsitikins, jog tai – reali, ne išgalvota informacija.

Apibendrinant dar turėčiau pridurti, kad Alter G treniruoklis tarsi “gimė” iš antigravitacinės – nepusiausviros mankštos. Ši mankšta buvo tobulinama iki antigravitacinės – nepusiausviros jogos, antigravitacinės Pilates mankštos (apie tokias “majednybes” taip pat galima rasti informacijos apsčiai “visagaliame” internete). Ir, matyt, šie NASA mokslininkų pasiekimai – tai tik pradžia, o ne pabaiga.

Beje, paminėjau antigravitacinę jogą ir antigravitacinę Pilates mankštą ne šiaip sau, ne atsitiktinai. Pavyzdžiui, bendraujant su Altajaus krašte gyvenančia kolege, turinčia tokio tipo fizinio aktyvumo centrą, tapo žinoma ir daugiau dėmesio vertų žmogaus kinetikos technologijų. O jų gausa perauga į “rafinuotas” naujoves Alter G pavidalu.

Būkite sveiki, žingeidžiai judantys, maištaujantys “revoliucionieriai”, nesutelpantys į stereotipinio dydžio “rėmus”.

Andrius Kaveckas yra visuomenės sveikatos ugdytojas.

2013.01.26

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *