Amerikiečių kariškis prisipažino


Amerikiečių kariškis, 2011 metais suimtas už šnipinėjimą, prisipažino esąs kaltas, praneša "Associated Press".

24-rių metų teisiamasis Viljamas Koltonas Millėjus (William Colton Millay) 2013 metų kovą prisipažino esąs kaltas, tačiau JAV armijos atstovai apie tai pranešė tik dabar. Suimtasis kariškis perdavė slaptą informaciją FTB agentui, kuris, dirbdamas priedangoje, prisistatė užsienio žvalgu.

Informacija buvo apie JAV nacionalinę gynybą. Kokiai konkrečiai šaliai norėjo pasitarnauti amerikiečių kariškis, nepatikslinama. Tai gal bus sužinota paskelbus nuosprendį, "Assoosieited Pres" duomenimis, balandžio pabaigoje.  

Agentūra pažymi, kad tyrimas tikrino, ar Viljamas Koltonas Millėjus nebendradarbiavo su WikiLeaks informatoriumi Bredliu Menningu. Tačiau jų tarpusavio ryšių aptikti nepavyko.

V.K.Milėjus tarnavo karinėje policijoje jungtinėje Elmendorf-Ričardsono bazėje Aliaskoje. Jis taip pat buvo tarnavęs Irake ir Pietų Korėjoje. Buvo suimtas 2011 metų rudenį per bendrą FTB ir kontržvalgybos tyrimą.

Bazė, kurioje tarnavo suimtasis kariškis, yra didžiausia Amerikos bazė Arktikos regione. Čia yra JAV karinio oro laivyno Ramiojo vandenyno regione vadovybė ir sausumo kariuomenės vadovybė. Taip pat bazėje įsikūręs Amerikos kosminių objektų stebėjimo sistemos regioninis vadovavimo centras (NORAD).

AP nuotraukoje: Viljamas Koltonas Millėjus.

Šaltinis: AP, agentura.ru, Novosti.ru

2013.04.26

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *