Apie galimybes


Kai kurie lietuviai išsijungia telefonus ir po antklode šnabždasi, kaip prie ruso buvo geriau. Ir yra teisūs. Juk tiems tai tikrai buvo geriau. O rusai sako – gerai ten, kur mūsų nėra. Ir jie teisūs. Ten tikrai gerai, kur jų nėra.

Bet lietuviai užtat paleistuviai. Vos kas neaišku, tuoj kartoja – vieną vertus, kitą vertus…  O rusai tai myli žmonas. Kūrybiškai ir šiuolaikiškai. Sako – iš vienos pusės, iš kitos pusės. Gal dabar taip tikrai reikia. Bet dėl gyvenimo gerumo, tai iš kurios pusės beverstum – ir tie, ir anie meluoja.

Nes lyginti reikia ne santvarkas, o jų teikiamas galimybes. Jei jomis nepasinaudoja – kalta ne gyvenimo tvarka, o gyventojas. O kam Dievas galimybių nedavė – reikia paremti, kad nepargriūtų.

Tam turim labdaros balius. Sulekia ponai pavargusiomis, bet geromis akimis. Blizgios ponios. Sumeta nelaimėliams po 100, prageria po 500. Žmonėse taip gražiai stovi. Baltose rankelėse aukštos taurės. Pozastandartinė – mus pastatė sušaudyti. Ponai pademonstruoja naujas ponias, ponios – naujas sukneles. Nesimiega dėl vargšų jiems, nors tu ką.

Socializmas ėmė iš kiekvieno pagal galimybes. Žadėjo kiekvienam pagal darbą. Tačiau davė irgi pagal galimybes. Tik jau ne žmogaus, o pačio socializmo.

Tos galimybės buvo menkos. Visą BVP surydavovaldžia ir kariuomenė. Tai žmonės patys ir pasiimdavo ko reikia. Pagal galimybes pasiimti.

Viską kontroliavo TSKP, OBXSS ir KGB. Visi turėjo pinigų, nors pirkti nebuvo nieko. Todėl buvo eilės prie teisės nusipirkti. Bet namuose turėjomvisko. Pagal galimybes, aišku.

Dabar tvarka irteisingumas. Žada iš kiekvieno atimti pagal darbą. O atiduoti pagal rezultatą. Tačiau gauni irgi pagal galimybes. Tik jau ne kapitalizmo, o kapitalisto. Kurio galimybės menkos, nes viską suryja jo barakuda. O ko ta neapžioja – pirmųjų trijų vadų jaunikliai.

Kariuomenės kapitalizme niekamnereikia. ES turi minkštąją galią žemiau bambos – aukščiau kelių. Jos net rusai bijo. Tačiau žmonės – ne. Todėl jie irgi patys pasiima ko reikia.

Viską kontroliuoja juodi apsaugos vyrukai, VMI ir VSD. Pirkti yra visko, tik niekas neturi pinigų. Bet namuoseturim visko. Pagal galimybes.

Kasgi pasikeitė, broliai ir seserys?Tik iškabos, pagrindinių vaidmenų atlikėjai, alaus ir mergų kainos. Kakoj skirtum iš ko vogti?Jukpasiimam kaspriklauso. Pridedamąją vertę, kurią sugalvojo pikčiurna Marksas, o dabar atima kapitalizmo rykliai.

Taip po senovei ir gyvenam. Pagal galimybes, aišku. Ir feisbuke labai teisingai rašinėjam, kokieesatnegerovės. Juk visi turim lygias galimybes nemokėti mokesčių.

Šykštuolis moka dukart. Kvailys – tris kartus. Mokesčių mokėtojas moka visada. Netikit, paklauskit Kubiliaus. Jeigu turite tokią galimybę.

Rytoj gausim galimybętuoktis su savim arba šiltakraujais gyvūnais. Poryt, jei turėsi finansinių galimybių, tavo smegeninę persodinsįišsitrėškusio kelių gaidelio kūną, pilną hormonų. Ir nebereiks pagal skelbimus slapčia pirkinėti viagros. Ar vaikščioti į Juozuko apatinių kolekcijos pristatymus, kur tik vyrai su papais. Genetikai sako – problemų nebus.

Viskas, kas pagiriomis šauna į galvą, turi lygias teises egzistuoti. Netikit – paklauskit teisių kontrolierės, kuri dabar laikinoji trys viename. Kontroliuoja vaikų, vyrų ir moterų teises. Ir tatai labai teisinga.

Nes vaikams turi būti galima viskas, kaip suaugusiems. O suaugusiems viskas negalima, kaip vaikams. Tada visi būsimlygiailaimingi. Pagal galimybes, aišku.

Nuotraukoje: teksto autorius Algimantas Rusteika.

2015.06.01; 10:24

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *