Aplinkosaugine akcija siekiama užkirsti kelią nelegaliems atliekų vežimams


Lietuviško šiukšlių verslo ypatumai. Slaptai.lt nuotr.

Pirmadienį prasideda akcija „Atliekų vežimas“. Ji skirta atliekų vežimo pažeidimų prevencijai ir efektyvesnei kontrolei.
 
„Šių metų aplinkosaugos akcijų planą papildė atliekų gabenimo keliuose kontrolė. Akcijos metu tikrinsime tiek tarpvalstybinių, tiek vietinių atliekų vežimą. Tokios akcijos reikalingos siekiant užkirsti kelią pažeidimams ir nelegaliems atliekų vežimams, stiprinti nelegalių atliekų vežimų prevenciją“, – teigė Aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotojas Jurgis Kazlauskas.
 
Siekiant užkardyti atliekų vežimą nesilaikant teisės aktų reikalavimų, šalyje bus organizuojami reidai, transporto priemonių tikrinimas. Akcijos metu aplinkosaugininkai bendradarbiaus su kitomis institucijomis.
 
Aplinkos apsaugos departamentas tikisi, kad akcija prisidės prie atliekų vežimo ir nelegalių vežimų prevencijos stiprinimo.
 
Už atliekų įvežimo ar importo į Lietuvą reikalavimų pažeidimą ir už Aplinkos apsaugos įstatymo pažeidimus atsakingiems asmenims bus rašomi protokolai ir skiriamos nuobaudos. Administracinių nusižengimų kodeksas už pažeidimus numato baudą nuo 30 iki 3 000 eurų. Už Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatymo pažeidimą numatyta nuo 600 iki 1 200 eurų bauda, nurodoma Aplinkos apsaugos departamento pranešime.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.01; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.