Ar įmanoma namų interjerą sukurti patiems? Praktiški patarimai


Veidrodis. Slaptai.lt nuotr.

Kasmet naujuose namuose įsikuria tūkstančiai žmonių ir šeimų. Naujais namais galime įvardinti ne tik naujos statybos būstus ar naujai įsigytus NT objektus, tačiau ir kapitališkai, iš pagrindų suremontuotus butus ir namus. Dideliu iššūkiu tokiose situacijose gali tapti interjero dizaino sprendimai. Vis daugiau žmonių renkasi interjero dizainerių paslaugas ir nesuka dėl to galvos, arba jau perka paruoštą projektą.

Tačiau dažnai labai smagu ir patiems prisidėti ar net savomis idėjos įgyvendinti būsto idėją. Visgi ar tai padaryti yra įmanoma patiems? Kokių praktiškų patarimų mintimis galima pasinaudoti?

Ką pirkti iš karto, o ką verta užsisakyti ir ko verta laukti?

Šiuolaikinėje NT rinkoje yra didžiulė problema su vėlavimais, išankstiniais pirkimais ir nenuspėjamo ilgio terminais. Dėl to daug namų šeimininkų imasi kompromisų ir ieško tam tikrus sprendimus įgyvendinti vietoje, pirkti kažką iš karto ir galbūt negauti to, ko labiausiai norėjo. Tačiau kiti yra tvirtai įsitikinę, kad reikia laukti ilgai ir namuose įrengti viską, apie ką jie svajojo.

Knygų lentyna. Slaptai.lt nuotr.

Nėra vieno optimalaus varianto – abu jie turi savo pliusų ir minusų. Reikia rasti būdą laviruoti tarp abiejų ir kuo trumpiau laukti, bet ir daryti kuo daugiau kompromisų.

Siūlytume susidėlioti prioritetus sau ir išsirinkti ~10 svarbiausių dalykų, kurių lauksite, o kitus – rinktis pagal prieinamumą. Pavyzdžiui, gražių ir patogių baldų galima palaukti ir kiek ilgiau, nors pristatymo terminai https://www.varle.lt/ir yra neblogi.

Iš esmės laukti verta visko, kas yra gražu, tačiau jūsų buičiai naudinga laukti tik to, be ko gyvenimas nebūtų toks komfortiškas ar patogus.

Kokie didžiausi iššūkiai kyla?

Mėgėjams ir nedaug patirties turintiems ar jos visai neturintiems dažniausiai pasitaikantys iššūkiai yra: erdvės planavimas, spalvų suderinimas, šviesos kiekio paskaičiavimas, gerų medžiagų pasirinkimas. Pakalbėkime apie juos paeiliui.

Erdvės planavimas. Interjero dekoratoriai profesionalai, puikiai masto apie erdvių užpildymą ir tiek savo galvose, tiek kompiuterinės grafikos pagalba gali sukurti ir sudėlioti optimalų dizainą beveik bet kokio dydžio ir formos patalpose, kliento norimu stiliumi. Patys žmonės nemoka naudotis tokiomis programomis arba nežino, kokios planavimo taisyklės galioja.

Spalvų suderinimas. Daugiausiai beskonybės interjeruose atsiranda tuomet, kai nederinamos spalvos. Geriausia – elgtis saugiai ir rinktis: baltus, rusvus, pilkšvus, juosvus ir kuo mažiau iššaukiančius spalvų tonus. Nors naujai išdažyti ryškūs apartamentai ar namai atrodo gražiai, per laiką viskas morališkai ir fiziškai pasensta, dėl ko sumenksta vertė.

Šviesos kiekis. Čia jau reikia pasirinkti gerą projektą ir susidėti gero dydžio langus, įsirengti stiklines pertvaras ar kitus sprendimus, kad į patalpą patektų pakankamai dienos šviesos. Taip pat reikia nepamiršti ir gerai pasirinkti šviestuvus bei lempas.

Medžiagos. Pigu dažniausiai yra pigu dėl to, kad gamybai naudojamos pigios medžiagos. Nors ne visuomet, bet brangesni baldai ir apdailos detalės tiek kainuoja ne vien dėl retumo, bet ir dėl tvirtumo.

Reikės daugiau laiko

Spintelė. Slaptai.lt nuotr.

Būkite sau sąžiningi ir turėkite omenyje tai, kad visam projektui pabaigti jums tikrai reikės daugiau laiko nei būtų reikėję dizaineriui(-ei). Taip yra dėl to, kad jums ne tik reikės išrinkti geriausius baldus, medžiagas ir kitus dalykus, bet ir rasti būdą juos sumontuoti ar pastatyti patiems, arba sulaukti pagalbos iš specialistų, kurie tai padarytų už jus.

Net ir įsigijus veidrodžius iš pvz., https://www.varle.lt/veidrodziai/, gali kilti iššūkių juos kabinant ir t.t. Jeigu viską darote patys ir ieškote nuo 0, labai rekomenduojame sau skirti bent jau 12-18 mėnesių viskam įrengti 100%. Toks laiko tarpas yra optimalus ir nesiblaškant bei dirbant atsakingai, per tokį laiką įmanoma pasiekti norimų rezultatų.

Semkitės įkvėpimo

Įkvėpimo interjerui ir idėjų galite semtis iš dizaino žurnalų ir katalogų bei socialinės medijos. Šiuo metu internete yra tiek daug nemokamos informacijos ir interjero dizaino planų, kad tikrai nereikia vargti kažką kuriant patiems, mat, tai užima labai daug laiko. Paprasčiau ir efektyviau dažniausiai būna paimti kokią nors jums patinkančią idėją ir ją pritaikyti savo namams.

Veidrodžiai

https://www.varle.lt/veidrodziai/

https://www.varle.lt/veidrodziai/

baldai

https://www.varle.lt/baldai/

https://www.varle.lt/

2021.12.28; 04:00

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *