Ar jūs nieko negirdėjote apie Basmano teismą?


Slaptai.lt pateikia ištrauką iš svoboda.org portale pasirodžiusio interviu su žinomu Rusijos istoriku Marku Soloninu. Istorikas Markas Soloninas garsus tuo, kad parašė Antrojo pasaulinio karo mitus paneigiančių knygų (serija – „Katastrofos chronologija“).

Šiandien istorikas M.Soloninas baiminasi, jog bet kada gali atsidurti teisiamųjų suole. Jam gresia reali laisvės bausmė tik todėl, kad jo požiūris į Antrąjį pasaulinį karą kertasi su oficialia Kremliaus pozicija.

Taigi Rusija jau priėmusi keletą įstatymų, leidžiančių sodinti į kalėjimą visus, kurių vieša pozicija prieštarauja oficialiai valdžios doktrinai.

Įsiklausykime į istoriko M.Solonino argumentus. Ar tik Lietuva nelinkusi eiti panašiu keliu? Ar lietuviški teismai daug kuo skiriasi nuo liūdnai pagarsėjusio Rusijos Basmano teismo? Ar Lietuvoje nėra teismų, kurie kaip du vandens lašai panašūs į Basmano teismą?

XXX

Michailas Sokolovas: Markai, atleiskite, ar jūs nieko negirdėjote apie Basmano teismą? Arba apie tai, kaip atmintinė keliauja nuo tyrėjo pas prokurorą, paskui pas teisėją ir nukopijavus baudžiamoji sistema atkuria tai, kas padaryta pagal žemesnio lygio užsakymą.

Markas Soloninas: Gerbiamasis pone vedėjau, maža to, kad aš girdėjau apie Basmano teismą, aš girdėjau net apie Briansko miesto Sovetskij rajono teismą. Jeigu man duosite porą minučių, aš papasakosiu apie Briansko miesto Sovetskij rajono teismą, kuris 2013 metų lapkričio 5 dieną, t. y. iki mūsų šiandieninio pokalbio, iki „Jarovojaus įstatymo“ atsiradimo, iki Ukrainos, iki viso to, tas teismas pripažino keletą vokiečių istoriko Sebastiano Štoperio, tyrusio partizanų kovas Briansko krašte, straipsnių ekstremistiniais, vadinasi, juos reikia iš visur pašalinti.

Nusikaltimo sudėtį Briansko Sovetskij rajono teismas suformulavo taip: „Šios medžiagos duomenys gali padėti skaitytojams susiformuoti neigiamą požiūrį į socialinius idealus ir dvasines vertybes, neigiamai paveikti visuomenės ir individualią sąmonę bei pasaulėžiūrą“. Taigi, nėra nė žodžio apie kokius nors prasimanymus, kažkokią netiesą, kažkokį melą. Paprasčiausiai šis tekstas „formuoja skaitytojams neigiamą požiūrį į socialinius idealus"

O kokie turi būti socialiniai idealai, nustatė Briansko teisminės ekspertizės laboratorija, aš nejuokauju, aš mačiau tą Briansko teisminės ekspertizės laboratorijos išvadą, tai lavonų specialistai, lavonų sustingimo, dėmių, štai jie visa tai apsvarstė ir nusprendė, kad tie tekstai formuoja neigiamą požiūrį į socialinius idealus ir paskelbė, kad tekstas ekstremistinis.

Čia visa mano pašnekesio esmė, kad mūsų šalyje baudžiama ne pagal įstatymus, o pagal sprendimą. Tad jei bus sprendimas pripažinti mane ekstremistu, tai mane ir pripažins, o jeigu tokio politinio sprendimo nebus, tai nepripažins.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: Rusijos istorikas Markas Soloninas.   

http:// www.svoboda.org/content/transcript/25376086.html

2014.05.16; 06:59

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *