Ar sunaikinta prūsų tautos dvasia?


Kovo 15 d., antradienį, 18.15-20.00 val., Vilniuje (Antakalnio g. 17) vyks antroji paskaita iš ciklo „LIETUVIŲ TAUTOS IŠMINTIS“. Paskaitą skaitys knygos „Užmirštieji prūsai. Archeologija, istorija, padavimai ir turistiniai maršrutai“ autoriaus, archeologas Valdemaras Šimėnas.

Mūsų, Lietuvių tautos praeitis – pamatas mūsų dabarčiai ir ateičiai. Lietuvių kalbos, archeologijos, antropologijos ir kiti tyrimai ne kartą patvirtino, kad protėviai paliko didžiulę išmintį, kurią galime didžiuotis. Ir privalome prisiimti atsakomybę už savo tautos ateitį, už tai, ką paliksime ateities kartoms. 

Privalome atsibusti ir suprasti, kad esame atsakingi už savo tautos, turinčios labai gilias ir senas šaknis, didingą praeitį, išminties išsaugojimą.

O ar žinome bent dalį to, ką žinojo mūsų protėviai?

Paskaitoje „Aisčiai ir prūsai“ iš ciklo LIETUVIŲ TAUTOS IŠMINTIS bus kalbama apie prūsus. Šios, jau antikos laikais minimos tautos, reikšmė mūsų protėvių dvasiniame gyvenime.

Prūsų tauta priskiriama prie išnykusių, sunaikintų… o ar sunaikinta ir tautos dvasia? Kada atsiranda vakarų baltai, aisčiai ir prūsai? Ką liudija Vydevučio ir Brūtenio legenda? Prūsai iki kryžiuočių įsibrovimo. Žiaurus prūsų likimas… 

Archeologas doc. dr. Valdemaras ŠIMĖNAS žinomas kaip archeologijos paminklų tyrinėtojas Lietuvos pajūryje, Nemuno žemupyje ir Rytų Lietuvoje. Tyrinėja atskirų baltų genčių ribas, tarpgentines teritorijas, ypač domisi Didžiojo tautų kraustymosi periodo, vakarų baltų ir prūsų archeologijos klausimais.

Į paskaitą prašoma registruotis iki pirmdienio (kovo 14 d.). Registracija būtina. (tel. +370 605 83513 arba el. paštu terapijajums@gmail.com)

Jūsų įnašas, dalyvaujant paskaitoje – 5 eurai.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: prūsiškos pilies maketas.

2016.03.13; 16:09

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *