Argentinos Berisso mieste – dar viena imigrantų šventė


Šių metų rugsėjo ir spalio mėnesių savaitgaliais Berisso mieste surengtos dar vienos „Imigrantų šventės“. Į šventes susirinko daugiau nei 70 tūkstančių žmonių iš visos Argentinos. Lietuvių Draugija „Nemunas“ surengė didelę parodą, kurioje pristatė Lietuvos kultūrą, tradicijas, patiekalus.

Berisso mieste veikia didelė lietuvių bendruomenė. Iki I-ojo pasaulinio karo čia buvo viena didžiausių Argentinos lietuvių kolonijų, į kurią atvyko apie 3000 lietuvių.

Reikia pabrėžti, kad Berisso miestas yra oficialiai pripažintas ir paskelbtas Buenos Airių provincijos „Imigrantų sostine“. Lietuvių Draugija „Nemunas“ yra „Imigrantų sąjungos organizacijos“ narys ir jau 37-tus metus kasmet organizuoja „Imigrantų Šventę“. Dabar šią organizaciją sudaro dvidešimt imigrantų bendruomenių.

Šventės metu pirmą kartą Imigrantų šventės istorijoje grojo garbės svečiai iš Lietuvos – tautiška kapelija „Sutaras" iš Vilniaus. Tai pirmas kartas, kai muzikos grupė atvyksta į Berisso miestą iš krašto, kuris dalyvauja „Imigrantų sąjungos organizacijoje“.

Tautiška kapelija „Sutaras" yra savarankiška, profesionali folkloro grupė. Jos repertuare – visa lietuvių liaudies instrumentinės muzikos panorama. Nuo įsikūrimo (1988 m.) tautiška kapelija „Sutaras" suruošė daugiau nei 5300 viešų pasirodymų. Tai koncertai, vakaronės, TV ir radijo laidos, pasirodymai festivaliuose, parodose ir įvairiausiose šventėse.

Tautinė kapela „Sutaro" aplankė Urugvajų, koncertavo įvairiuose festivaliuose bei buvo susitikusi su Urugvajaus lietuvių bendruomene. Irgi koncertavo Nacioliniame La Platos Universitete Menų Fakultete.

Reikia priminti, kad pernai atvyko senjorų šokių ansamblis „Miestelėnai“ iš Panevėžio miesto.

Provincijų imigrantų šventėje taip pat koncertavo „Nemuno” lietuvių draugijos ansambliai: lietuvių vaikų šokių grupė „Skaidra“, lietuvių jaunimo šokėjų grupė „Nemunas“ ir lietuvių senjorų šokėjų grupė „Griaustinis“, kurie labai gražiai sušoko penkiems tūkstančiams žiūrovų.

Lietuvių jaunimo tautinių šokių ansamblis „Nemunas“ scenoje koncertavo kartu su ansambliu „Griaustinis“. Tautinė kapelija “Sutaras” grojo visą pasirodymą be sustojimo. Draugija „Nemunas“ specialiai pakvietė „Sutarą“ groti per koncertą visą valandą tūkstančiams žiūrovų, kurie plojo nesustodami. Scenoje vienu metu sukosi šešiolika ansambliečių porų.

Tautišką kapeliją „Sutaras", 2014 m. spalio mėn. 11 d. koncertavusią Berisso mieste, miesto Savivaldybės meras paskelbė „Municipaliniu paveldu“, visiems ansamblio dalyviams suteikti „Garbės svečio“ vardai.

Mūsų lietuvių draugija šventės metu pristatė lietuviškus patiekalus, tokius kaip kugelis, kepta kiauliena su kopūstais ir krienais, kepta kiauliena su grybų padažu. Patiekalus mielai pirko šventės dalyviai ir svečiai, kurie visiems labai patiko. Dar pristatė ir pardavinėjo alų „Kaunas“, kurį gamina lietuvių imigrantų anūkas iš Mar del Platos miesto. Šis alus irgi labai patiko svečiams, nes pasirodė labai skanus. Dar buvo ir „Baltic Porter“ stiliaus alaus.

Paskutinę šventės dieną vyko paradas, kuriame dalyvavo daugiau nei devyniasdešimt bendruomenės narių, visi buvo pasipuošę tautiniais drabužiais. Jie žygiavo pagrindiniu Berisso miesto prospektu Avenida Montevideo, šokdami pagal lietuvišką muziką. Virš 100 lietuvių bendruomenės narių su tautiniais drabužiais, šokį “Gumbinė” bei kitus lietuviškus šokius, šoko 10 kvartalų. Grojo tautiška kapelija „Sutaras", o jiems plojo  tūkstančiai žmonių. Dar „Nemunas“ pristatė Gedimino pilies bokšto repliką.

Mūsų bendruomenę šventėje atstovavo lietuvių vaikų bendruomenės karalienė Carola Camilión Daskus Aksinavicius iš Buenos Airių Provincijos, lietuvių kolonijos karalienė Aniela Ona Milena Remorini Gasunaite, kuri iš visų tautų karalienių užėmė trečią vietą. Anieta Gasunaite buvo išrinkta kaip antroji princesė.

Šventės teisėjų komisija iš visų XXXVII-osios Provincijų Inmigrantų Šventės dalyvių išrinko šventės karalienę. Šis titulas atiteko Italijos atstovei.

 

 

 

 

 

 

 

 

Per šventę buvo pavaizduota, kaip imigrantai į Argentiną atplaukė laivu. Imigrantų reprezentacija „Išlipimas iš laivo“ ceremonijoje dalyvavo lietuvių bendruomenės nariai, apsirengę to laikmečio drabužiais.

Vyko futbolo, tinklinio ir krepšinio turnyras, kur Lietuvos komanda pateko į trečią vietą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juan Ignacio Fourment Kalvelis yra “Ecos de Lituania” vedėjas.

2014.10.26; 04:43

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *