Armėnijos parlamento pirmininkas spjovė praeiviui į veidą


Jerevanas. Armėnijos sostinė. Slaptai.lt nuotr.

Jerevanas, balandžio 7 d. (dpa-ELTA). Armėnijos parlamento pirmininkas Alenas Simonianas atsiprašė už tai, kad šią savaitę apspjovė praeivį. „Atsiprašau, praradau savitvardą dėl man mesto įžeidimo“, – ketvirtadienį feisbuke parašė 43 metų politikas.
 
Penktadienį dėl incidento Armėnijos žiniasklaidos priemonėse toliau vyko aštrios diskusijos. Buvęs Armėnijos prezidentas Levonas Ter-Petrosianas buvo vienas iš daugelio, reikalavusių A. Simoniano atsistatydinimo.
 
Pranešta, kad savaitės pradžioje vienas visuomenės atstovas gatvėje neva pavadino politiką išdaviku. A. Simonianas įsakė apsaugininkams sulaikyti vyrą ir spjovė jam į veidą, kaip vėliau šis tvirtino. A. Simonianas to neneigė, bet iš pradžių sakė: „Įsikalkite į galvas, kad toks įžūlumas neliks be atsako, teisėtos valdžios įžeidimas sulauks teisinio atsako“.
 
Įvykiui iškilus į viešumą, Nacionalinės asamblėjos vadovas ir vienas iš valdančiosios partijos lyderių patyrė nemenką spaudimą.
 
Šalies vyriausybė jau ir taip laikoma silpna, pralaimėjusi kaimyniniam Azerbaidžanui 2020 m. karą dėl Karabacho regiono. Konfliktas sukėlė Armėnijoje rimtą krizę. Daugelis piliečių išdavyste laiko Armėnijos ministro pirmininko Nikolo Pašiniano pasirašytą paliaubų susitarimą, pagal kurį Armėnija turėjo atsisakyti daugelio Karabacho teritorijų.
 
Viljama Sudikienė (DPA)
 
2023.04.08; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *