Saulius Kizelavičius. Azerbaidžano kantrybė išseko


Azerbaidžano vėliava

Azerbaidžanas įsitikinęs, kad kovo 5-osios incidentas Lačino kelyje, kuomet iš Armėnijos pusės į Azerbaidžano ekonominį Karabacho regioną mėgino neteisėtai įvažiuoti karinę amuniciją gabenę armėnų separatistų automobiliai, – neatsitiktinis. Tai – pati tikriausia provokacija (susišaudymo metu žuvo du Azerbaidžano kariuomenės kariškiai), nes surengta Azerbaidžano ir Armėnijos lyderių susitikimo Briuselyje išvakarėse.

Oficialusis Baku tvirtina: kovo 5-osios susišaudymas Lačino regione byloja, jog Armėnijos pusė visiškai nesilaiko savo įsipareigojimų, duotų 2020-ųjų lapkričio 9-ąją. Tądien Armėnija pažadėjo iš Azerbaidžanui pagal tarptautinę teisę priklausančio Karabacho išvesti visas savo karines pajėgas. Bet šių savo pažadų ji nesilaikė visus pastaruosius trejetą metų. Neteisėtos karinės grupuotės vis dar tebedislokuotos Azerbaidžanui priklasančio Karabacho rajonuose.

Maža to, Armėnija į Karabachą nuolat mėgina slapta įvežti papildomų karinių pajėgų ir papildomos karinės amunicijos. Tokių atvejų 2020 – 2023-aisiais buvo užfiksuota daug. O vadinamieji „rusų taikdariai“, kuriems, remiantis ta pačia 2020-ųjų lapkričio 9-osios sutartimi, privalu prižiūrėti, jog Armėnija į Karabachą negabentų nei savo kariškių, nei ginklų, nei minų, – į šias pareigas žiūri pro pirštus. Vadinamieji „rusų taikdariai“ akivaizdžiai palaiko Armėnijos pusę.

Oficialusis Baku daro išvadą, jog Azerbaidžano ekonominiame Karabacho regione tebesiautėja neteisėtos ginkluotos armėnų gaujos, o ten laikinai dislokuoti „rusų taikdariai“ jų netramdo specialiai.

Kovo 5-oji. Lačino kelyje incidento metu

Todėl Azerbaidžano kantrybė išseko. Neoficialiais duomenimis, Azerbaidžanas planuoja surengti karinę operaciją, kurios tikslas – sunaikinti visus armėnų separatistų punktus, esančius vadinamųjų „rusų taikdarių“ atsakomybės zonoje Karabache. Azerbaidžano kariuomenė, nepasitikėdama nei Armėnijos duotais pažadais, nei vadinamųjų „rusų taikdarių“ vadovybe, planuoja Lačino kelyje įrengti savus, azerbaidžanietiškus, kontrolės punktus (kur nubrėžta sąlyginė, laikinoji zona, skirianti Azerbaidžaną ir Armėniją). Azerbaidžanas taip pat sieks kuo greičiau perimti savo žinion visą Lačino rajoną. Nuo šiol Azerbaidžanas pradės patruliuoti visuose keliuose, esančiuose vadinamųjų „rusų taikdarių“ kontroliuojamoje zonojo 5 kilometrų atstumu tiek į vieną, tiek į kitą pusę.

Remiantis nepatvirtintais duomenimis, Azerbaidžanas šių drastiškų priemonių imsis artimiausiu metu.

Slaptai.lt informacija

2023.03.06; 09:30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *