AT teisėjui Egidijui Laužikui panaikinta griežta kardomoji priemonė


AT teisėjui E. Laužikui panaikintas leidimas suimti. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Vienam iš įtariamųjų rezonansiniame tyrime dėl korupcijos – Aukščiausiojo Teismo teisėjui Egidijui Laužikui – teismas panaikino leidimą suimti. Vilniaus apygardos teismas antradienį patenkino E.Laužiko skundą ir panaikino vasario 21 d. Vilniaus m. apylinkės teismo duotą leidimą skirti jam kardomąją priemonę – suėmimą 10-čiai dienų.

Vykdant teismo sprendimą šiam įtariamajam prokuroro nutarimu skirta kita kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti bei nurodymas nebendrauti su tam tikrais asmenimis. 

Generalinės prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamame ikiteisminiame tyrime įtarimai dėl įvairių korupcinių veikų yra pareikšti iš viso 28 asmenims. Tarp jų – 8 teisėjams, 5 advokatams, Druskininkų merui, jo padėjėjui bei kitiems. Praėjusią savaitę Vilniaus m. apylinkės teismas skirtingiems terminams buvo leidęs suimti 19 įtariamųjų. 

Įtariama, kad už palankius įvairius teisėjų sprendimus galimai mokėti ir žadėti kyšiai, kurių sumos svyruoja nuo 1000 iki 100 000 eurų. Sutartų kyšių suma gali siekti iki 400 000 eurų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.27; 05:00

print