Atkreipė kauniečių dėmesį į dažniausius prekybos žmonėmis variantus


Prostitucijai – jokios tolerancijos. Kauno VPK nuotr.
Minint kovos su prekybos žmonėmis dieną, Kauno apskrities policijos pareigūnai, kurie kartu su policijos kapelionu Tomu Karkliu aktyviai dalyvauja ir Šv. Mortos grupėje, kovojant su šia aktualia šių dienų problema, nusprendė iš arti visuomenei parodyti pačias pagrindines prekybos žmonėmis formas.
 
Mykolo Romerio universiteto ir Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centro atstovai Kauno senamiestyje, Rotušės aikštėje, demonstravo keturias prekybos žmonėmis formas: prostitucija, fiktyvi santuoka, vergiškas darbas bei nepilnamečių įtraukimas vykdyti vagystes. Mini scenos buvo demonstruojamos kas valandą po 15 minučių, o tarp vaidinimų vyko diskusijos šiomis aktualiomis temomis.
 
Renginyje dalyvavo ne tik Kauno apskrities policijos pareigūnai, bet ir prokuratūros, Caritas bei Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro atstovai, kurie kvietė gyventojus diskutuoti ir dalintis aktualia informacija.
 
„Svarbiausia netylėti, kiek įmanoma plačiau skleisti žinią, jog į prekybą žmonėmis patekę asmenys gali sulaukti pagalbos. Tokie atvejai skaudina ne tik į tai papuolusius žmones, bet ir jų artimuosius“, – prevencinės priemonės metu kalbėjo Kauno apskrities VPK bendruomenės pareigūnai.
 
Esate užsienyje? Dirbate ilgas valandas, o gaunamas atlygis virsta į vis didėjančią skolą? Išvykote pagal daug žadantį darbo skelbimą? Kauno policijos pareigūnai įspėja, jog tai standartinis prekybos žmonėmis, vergovinio darbo pavyzdys. Tiesa, tai tik vienas iš daugelio žmonių išnaudojimo formos pavyzdys.
 
Pasak pranešimo, Kauno apskrities policijos pareigūnai ragina kiekvieną netylėti, kreiptis pagalbos ir netoleruoti to, kas vyksta kiekvieno iš mūsų artimoje aplinkoje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.19; 00:30
print