Algirdas Knystautas: „Kad nepatektumėte į vagių sukurtus ir mus juodinančius tinklapius”


Prieš metus susikūrus Judėjimo „Už gamtą” iniciatyvinei grupei greitai atsirado „geranorių”, kurie blokavo planuojamo tinklapio adresus. Tuo metu teko rašyti atsakomąjį straipsnį „Judėjimų „Už gamtą” Lietuvoje, ko gero, jau trys”. Pavadinimą „uzgamta.lt” blokavo nelaimingus žvėrelius ginanti organizacija (ar ją atstovaujantis asmuo). Tikslai aiškūs – naudotis mūsų judėjimo vardu ir autoritetu. Numojome ranka. Netrukus susikūrė kitas judėjimas „Už gamtą!” (su šauktuku), po kuriuo slėpėsi organizacija „Žalieji turistai”. Jos aktyvistai „padabino” karaliaus Mindaugo skulptūros bei kitų Vilniaus monumentų galvas plastikiniais maišeliais. Teko visaip gintis, kad tai ne mūsų organizacijos darbeliai.

Dr. Algirdas Knystautas

Prieš metus susikūrus Judėjimo „Už gamtą“ iniciatyvinei grupei greitai atsirado “geranorių”, kurie blokavo planuojamo tinklapio adresus. Tuo metu teko rašyti atsakomąjį straipsnį „Judėjimų “Už gamtą” Lietuvoje, ko gero, jau trys”. Pavadinimą “uzgamta.lt” blokavo nelaimingus žvėrelius ginanti organizacija (ar ją atstovaujantis asmuo). Tikslai aiškūs – naudotis mūsų judėjimo vardu ir autoritetu. Numojome ranka. Netrukus susikūrė kitas judėjimas “Už gamtą!” (su šauktuku), po kuriuo slėpėsi organizacija “Žalieji turistai”. Jos aktyvistai “padabino” karaliaus Mindaugo skulptūros bei kitų Vilniaus monumentų galvas plastikiniais maišeliais. Teko visaip gintis, kad tai ne mūsų organizacijos darbeliai.

O dabar staiga – trečias, ir gana rimtas kirtis. Ilgokai pasnaudęs “uzgamta.lt” staiga atsibudo ir materializavosi internetinėje erdvėje. Dalis tinklapio – pažodiniai tekstai iš mūsų svetainės, saugomos autorinių teisių. Kita dalis – keli straipsniai apie egzibicionistų siautėjimus Palangos moterų paplūdimyje. Trečioji – reklama. Pastarosios mūsų organizacija aplamai nevartoja savo svetainėje. Suprantama, jokių “kontaktų” tame tinklapyje nėra.

Labai simptomatiška, kad minėtas tinklapis atsirado internetinėje erdvėje liepos 27 d., iškart po to, kai Judėjimas “Už gamtą” pasisakė prieš vėjo jėgainių statybą šalia Nemuno deltos regioninio parko. Jame dar melagingai parašyta, kad mes esame “kategoriškai prieš vėjo jėgaines”, sakinį tiesiog ištraukus iš konteksto. O tinklapio kūrėjas ir blokuotojas jau siūlė “Žaliesiems turistams” iš jo nusipirkti mūsų internetinius rekvizitus.

Judėjimo “Už gamtą” rūpestis – kad visi mūsų rėmėjai ir visuomenė žinotų tikrą adresą ir nepatektų į vagių sukurtus ir mus juodinančius tinklapius. Mūsų adresas – www.uzgamta.com.

Dėl nusikalstamos veikos elektroninėje erdvėje mes kreipėmės į teisėsaugos institucijas, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Judėjimo “Už gamtą” kontaktinis telefonas – 8 677 02053

Gintaro Visocko nuotraukoje: dr. Algirdas Knystautas – pirmas iš kairės.

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *