Atsirado melo, banalių išdavysčių, savanaudiškumo ir kitų nesąmonių


Praėjusią savaitę susikūrė dar vienas visuomeninis judėjimas. Jo pavadinimas – “Ąžuolas”. “Ąžuolui” vadovaus Gintautas Pūtys, simpatizuojantis Arūno Valinsko vadovaujamai Tautos prisikėlimo partijai (TPP). Kad susikūrė nauja visuomeninė organizacija – puiku.

Bet Lietuvoje šiandien kaip niekad daug įvairiausio pobūdžio ir pakraipų visuomeninių organizacijų. Organizacijų – daug. O konkrečios veiklos – nematyti.

Arba toji veikla – vos pastebima, išskirtinai proginė, akivaizdžiai paviršutiniška. Ar pavyks “Ąžuolui” sugriauti šią pesimistinę nuostatą? Visuomenės aktualijų portalas Slaptai.lt skelbia “Ąžuolo” vadovo Gintauto Pūčio laišką bendraminčiams.

„Nors su daugeliu Jūsų esame jau pažįstame, norėčiau prisistatyti. Esu Gintautas Pūtys, Tautos prisikėlimo partijos Organizacinio komiteto narys. Pagal tautybę lietuvis, pagal charakterį – dzūkas. Esu vedęs, turiu du vaikus. Vilniaus pedagoginiame universitete baigiau socialinius ir politikos mokslas. Esu dirbęs elektroninių skaičiavimo mašinų (taip kažkada vadinosi kompiuterių protėviai) operatoriumi, inžinieriumi, vadybininku ir firmos direktoriumi, o dabar, kaip jau minėjau, esu profesionalus partinės statybos darbininkas.

Kartu su kolega Imantu Melianu jau senokai pastebėjome, kad Tautos prisikėlimo partijos veikloje trūksta, jei taip galima išsireikšti, formų įvairovės. Jei mokykloje būna tokia „užklasinė veikla“, tai čia mes pasigedome „veiklos užpartinės“. Tuomet ir gimė mintis sukurti šalia partijos ją remiantį visuomeninį judėjimą, kuriam pasirinkome buvusį mūsų frakcijos Seime pavadinimą – „Ąžuolas“. Ąžuolas lietuviui asocijuojasi su tvirtumu, patikimumu ir amžinybe. Galima sakyti, kad ąžuolas – tai gyvybės ir mūsų tautos pamatinių vertybių simbolis. Ne veltui mūsų partijai pagal koalicijos sutartį atiteko būtent Aplinkos ir Kultūros ministerijos.

Tačiau būtent minėtų pamatinių vertybių vis dažniau pasigendame Lietuvos visuomeniniame politiniame gyvenime. Per daug atsirado melo, banalių išdavysčių, savanaudiškumo ir kitų nesąmonių, su kuriomis susiduriame vos ne kiekviename žingsnyje. Partijai tampa per daug sudėtinga laikyti tokį platų frontą ir adekvačiai reaguoti į vis dažnėjančius iššūkius. Gali būti, kad teks eiti į žmones, eiti į gatves. Blogis juk nepalieka „pilkų zonų“ – jei jam nepasipriešinsi, tos zonos tampa jau nebe pilkos, o juodos. Štai kur nusimato viena iš mūsų judėjimo veiklos nišų.

Todėl laukiame Jūsų vertingų pasiūlymų, Jūsų iniciatyvų. Vietos užteks visiems, ir darbo tikrai užteks.”

Nuotraukoje: Tautos prisikėlimo partijos vadovas Arūnas Valinskas, kurį remia naujasis visuomeninis judėjimas “Ąžuolas”.

2010.07.20

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *