Aurelijus Veryga: realu, kad koronavirusas gali atkeliauti į Lietuvą


Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad grėsmė, jog koronavirusas gali patekti į Lietuvą, yra „labai reali“.
 
„Jis (koronavirusas. – ELTA) ne tik beldžiasi, bet yra tas sienas (Europos. – ELTA) kirtęs, nes yra fiksuoti susirgimo atvejai, yra atvykusių, bet vis tik tarp Europoje esančių žmonių, gyventojų jis yra, kol kas gal neplinta, bet grėsmė yra reali“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė A. Veryga.
 
Pasak ministro, yra daug būdų, kaip koronavirusas galėtų patekti į Lietuvą.
 
„Žinoma, gali būti (kad koronavirusas atsiras Lietuvoje. – ELTA). Nepaisant to, kad šalys, taip pat ir Lietuva, imasi priemonių saugotis ir bent jau apsisaugoti nuo tokių pačių pavojingiausių atvykimo kelių ir izoliuoti asmenis, bet puikiai suprantame, kad judėjimo kelių ir būdų yra labai daug. Lietuva yra Šengeno šalis. Atvykimo keliai yra ne tik oro uostai, ne tik laivai, bet yra ir automobilių keliai, tai tikrai tas virusas, labai realu, kad gali atkeliauti į Lietuvą“, – teigė A. Veryga.
 
„Dabar stebime oro uostuose, bet tikrai neatmestina galimybė, kad teks tas priemones plėsti“, – pridūrė jis.
Kinija: koronaviruso aukų skaičius didėja. EPA-ELTA nuotr.
 
Kaip ELTA jau rašė, nuo koronaviruso mirusių žmonių skaičius Kinijos Hubėjaus provincijoje, palyginti su ankstesne para, daugiau nei padvigubėjo. Naujų infekcijų skaičius išaugo kone 10 kartų.
 
Naujų infekcijų padaugėjo nuo 14 840 iki 48 206. Ankstesnę parą Hubėjuje buvo pranešta apie 97 mirusiuosius ir 1 638 naujus ligos atvejus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.02.13; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *