Australija ketina iš 20 000 pedofilų atimti pasus


Australija gali tapti pirmąja pasaulio šalimi, kuri iš registruotų pedofilų atims pasus. Įstatymas, kurį ketinama priimti, „draus jiems išvykti iš Australijos arba turėti australišką pasą“, – sakė užsienio reikalų ministrė Džuli Bišop (Julie Bishop), kuria remiai agentūra AFP.

Praeityje ne kartą būta atvejų, kai australų pedofilai tvirkindavo nepilnamečius besivystančiose Azijos šalyse. „Vien tik pernai iš Australijos į užsienį buvo išvykę beveik 800 registruotų pedofilų“, – kalbėjo ministrė. Daugelis jų esą nepaisė reikalavimo informuoti policiją apie užsienio keliones.

Teisingumo ministras Maiklas Kinenas (Michael Keenan) pabrėžė, kad planuojamas įstatymas yra „stipriausias veiksmas prieš vaikų sekso turizmą“. Paso atėmimas esą yra „visiškai pasaulio premjera“. Naujas įstatymas, anot ministro, palies 20 000 nuteistų pedofilų, kurie atliko bausmę, tačiau vis dar yra įtraukti į atitinkamus šalies registrus.

Pedofilai iš Australijos neretai vyksta į tokias Pietryčių Azijos šalis, kaip Tailandas, Kambodža ar Indonezija, kad pasinaudotų ten gyvenančių žmonių skurdu ir seksualiai išnaudotų vaikus.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.05.31; 01:00

print