Australija nerimauja dėl Kinijoje dingusio rašytojo


Australijos užsienio reikalų ir prekybos ministerija inicijavo kinų ir australų rašytojo Yang Hengjuno dingimo tyrimą. Kaip pranešė trečiadienį televizijos kanalas SBS, jis dingo Kinijoje šeštadienį.

„Mes stengiamės gauti informacijos apie Australijos pilietį, kuris buvo paskelbtas dingusiu be žinios Kinijoje sausio 19-ąją“, – sakoma Australijos URM pareiškime.

Yang Hengjunas – Kinijos komunistų partijos kritikas, rašytojas, mokslininkas ir tinklaraštininkas. Anksčiau jis dirbo Kinijos užsienio reikalų ministerijoje. SBS žiniomis, dingusio rašytojo pažįstami informavo, kad ryšys su juo nutrūko iškart po to, kai jis sausio 18-ąją atskrido į Kiniją. Vienas iš artimų Yang Hengjuno draugų, mokslų daktaras Feng Chongyi iš Sidnėjaus technologijos universiteto, mano, kad rašytoją Gvangdžou oro uoste galėjo sulaikyti Valstybės saugumo ministerijos pareigūnai.

Buvęs KLR diplomatas jau buvo dingęs Kinijoje 2011 metais, bet tada po kelių dienų jis pats užmezgė ryšį su draugais ir paaiškino, jog jo dingimas buvo „tik nesusipratimas“.

Stasys Gimbutis (ELTA)

print