Bairamas Safarovas: „Prarastas žemes Azerbaidžanas susigrąžins bet kokiu atveju“


Slaptai.lt skelbia 30-ies minučių trukmės videointerviu su Bairamu Safarovu – Azerbaidžano Kalnų Karabacho azerbaidžaniečių bendruomenės pirmininku.

Vienas iš svarbiausiųjų Bairamo Safarovo (Bayram Seferov) vadovaujamos visuomeninės organizacijos tikslų – suburti visus iš Armėnijos okupuotų žemių pasitraukusius pabėgėlius. 

Tai – sudėtingas uždavinys. Pabėgėlių, kurie nukentėjo nuo Armėnijos ir jos sąjungininkės Rusijos agresijos, – per milijoną.

Kitas B.Safarovo organizacijos tikslas – kuo greičiau susigrąžinti prieš dvidešimt metų prarastas teritorijas.

B.Safarovas tvirtina, jog azerbaidžaniečiai – taiki tauta. „Mes nenorime karo. Mes norime taikiomis priemonėmis atgauti tai, kas iš mūsų buvo atimta. Mes nuolat siūlome Armėnijai imtis konstruktyvių derybų. Bet oficialusis Jerevanas serga didybės manija, svaičiodamas apie didžiąją Armėniją „nuo jūros iki jūros“. O Vakarai, susipainioję savo dvigubuose standartuose, abejingi mūsų skausmui. Tačiau neabejoju, jog prezidento Ilhamo Alijevo  vadovaujama šalis būtinai susigrąžins armėnų okupuotą Kalnų Karabachą ir armėnų užgrobtus septynis gretimus rajonus. Susigrąžins bet kokia kaina“, – duodamas interviu teigė ponas B.Safarovas.

Azerbaidžano Kalnų Karabacho azerbaidžaniečių bendruomenės pirmininkas tvirtino nebepasitikintis Vakarų principingumu. „Viena Vakarų ranka pripažįsta, jog 20 proc. Azerbaidžano žemių buvo užgrobta neteisėtai, naudojant klastą ir jėgą. Tačiau antroji Vakarų ranka griežtai nereikalauja agresoriaus pasitraukti iš užgrobtų žemių. Net ekonomiškai remia agresorių. Argi tai – padoru, sąžininga, kilnu?“, – teiravosi ponas B.Safarovas.

B.Safarovas sako, jog Vakarai ir Armėnijos sąjungininkai klysta, jei mano, jog Azerbaidžanas ilgainiui susitaikys su Kalnų Karabacho praradimu, pamirš Hodžaly genocidą.

Su Azerbaidžano Kalnų Karabacho azerbaidžaniečių bendruomenės pirmininku Bairamu Safarovu kalbasi Slaptai.lt redaktorius Gintaras Visockas.

Interviu skelbiamas rusų kalba. Nemokantys rusų kalbos apie B.Safarovo poziciją sužinos perskaitę žurnalisto G.Visocko publikacijas apie Azerbaidžaną, įskaitant ir straipsnį „Ilga kelionė į Hodžavendą“.

video_999999

play-sharp-fill

Baku, Azerbaidžanas

2014.10.28; 01:15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *