Orkhanas Akbarovas: „Deja, Vakarai taiko dvigubus standartus“


Orkhanas Akbarovas (Orkhan Akbarov) – Azerbaidžano Respublikos Kalnų Karabacho azerbaidžaniečių bendruomenės koordinacinės tarybos pirmininkas.

Ši organizacija Azerbaidžanui labai svarbi ir reikalinga. Ji jungia apie 90 tūkst. azerbaidžaniečių, išvytų iš Kalnų Karabachui priklausančių Hodžaly, Hodžavend ir Šuša rajonų.

Bet iš viso iš gimtųjų žemių išvytų azerbaidžaniečių – žymiai daugiau. Daugiau nei vienas milijonas.

Mat Armėnijos karinės pajėgos, remiamos Rusijos armijos, be Kalnų Karabacho okupavo dar papildomus septynis Azerbaidžano rajonus, nesusijusius su Juoduoju Sodu (Kalnų Karabacho pavadinimą išvertus į lietuvių kalbą, turėtume Juodąjį Sodą, t.y. tvirtą, stiprų, sveiką sodą).

Taigi organizacijos, kuriai priklauso O.Akbarovas, vienas iš svarbiausių tikslų, – rūpintis priverstiniais azerbaidžaniečių pabėgėliais, kurie šiuo metu išsibarstę po visą Azeraidžaną (jie apgyvendinti 60-yje rajonų). Šios organizacijos veikla – sudėtinga.

Tarptautinė bendruomenė tarsi remia Azerbaidžano siekį susigrąžinti maždaug prieš du dešimtmečius iš jo atplėštas žemes. Bet remia tik žodžiais, tik pažadais. Tarptautinė bendruomenė pripažįsta Azerbaidžano teisę į šalies teritorinį vientsumą, bet tuo pačiu principingai neragina Armėnijos pasitraukti iš jai nepriklausančios teritorijos.

Pasauliui tarsi nė motais, kad pažeidžiama daugiau nei milijono azerbaidžaniečių teisė grįžti į gimtuosius namus. Pasaulis tarsi nepastebi, jog armėnų snaiperiai beveik kasdien apšaudo pasienio zonoje dirbančius azerbaidžaniečių ūkininkus, mokytojus, karius. Pasaulis tarsi ignoruoja, kaip armėnų okupacinės pajėgos barbariškai niokoja Kalnų Karabacho ir septynių kitų užgrobtų rajonų gamtinius išteklius, vagia naudingąsias iškasenas, griauna architektūros ir istorijos paminklus.

Azerbaidžano Kalnų Karabacho azerbaidžaniečių bendruomenės koordinacinės tarybos pirmininkas O.Akbarovas klausia: kodėl tarptautinė bendruomenė principingai rūpinasi Ukrainos, Moldovos, Gruzijos vargais, o mus – pamiršusi? O.Akbarovas sako, jog Azerbaidžanui reikia realios pagalbos ginant tiesą ir teisingumą.

Taigi ko tarptautinė bendruomenė nežino apie Kalnų Karabachą ir ką ji turėtų žinoti?

Su Azerbaidžano Kalnų Karabacho azerbaidžaniečių bendruomenės koordinacinės tarybos direktoriumi Orkhanu AKBAROVU kalbasi Slaptai.lt redaktorius Gintaras Visockas.

Pokalbio trukmė – 16 min. Pokalbis pateikiamas rusų kalba. Nemokantieji rusų kalbos su koordinacinės tarybos pirmininko O.Akbarovo mintimis susipąžins perskaitę žurnalisto G.Visocko publikacijas azerbaidžanietiška tematika, įskaitant ir straipsnį „Ilga kelionė į Hodžavendą“.

video_999998

play-sharp-fill

2014.10.28; 01:13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *