Prof. Farhadas Badalbeili: „Mano didžiausia svajonė – sugrįžti į gimtąjį Šušos miestą“


Šiandien portalo slaptai.lt svečias – Baku muzikos akademijos rektorius prof. Farhadas Badalbeili (Ferhad Bedelbeyli).

Lietuviams prof. F.Badalbeili labiau žinomas kaip profesionalus pianistas, dirigentas, daug koncertavęs Austrijoje, Prancūzijoje, Izraelyje, Rusijoje, Lietuvoje, Ukrainoje, Turkijoje…

Mes taip pat jį pažįstame kaip aktyvų Azerbaidžano kultūros bičiulių fondo narį, principingą Azerbaidžano muzikų rėmimo centro įkūrėją, aistringą Azerbaidžano muzikinės kultūros misionierių.

Tačiau Lietuva nežino, jog prof. F.Badalbeili dar yra ir Azerbaidžano Respublikos Kalnų Karabacho azerbaidžaniečių bendruomenės narys.

Ši visuomeninė organizacija – nei politinė, nei karinė. Tačiau jos uždaviniai – ir kilnūs, ir tuo pačiu – sudėtingi. Ji trokšta susigrąžinti prieš du dešimtmečius iš Azerbaidžano klasta ir jėga atimtas žemes, įskaitant ir Kalnų Karabachą.

Prof. F.Badalbeili neslepia per pastaruosius 20 metų susikaupusio kartėlio. Vakarai abejingi azerbaidžaniečių skausmui. JTO daug gražiai kalba ir daug turistauja, lankydama tiek Armėniją, tiek Azerbaidžaną. Tačiau Armėnijos karinės pajėgos iki šiol nepasitraukė iš azerbaidžaniečių žemių. O Lietuvoje, kurią azerbaidžaniečiai labai gerbia, susikūrė net parlamentinė draugystės su Kalnų Karabacho grupė, netiesiogiai kvestionuojanti Azerbaidžano teritorinį vientisumą.

Prof. F.Badalbeili apgailestauja, kad Vakarai dažnusyk taiko dvigubus standartus. Pavyzdžiui, dėl Ukrainos, Gruzijos bėdų kalba ir principingai, ir aštriai, ir teisingai, o Azerbaidžano praradimų ir netekčių – beveik neprisimena.

Taigi vienas iš didžiausių prof. F.Badalbeili troškimų taip ir neisšipildė – jis iki šiol negali aplankyti gimtojo Šušos miesto. Šis miestas – vis dar Armėnijos okupuotas.

Apie Azerbaidžano ir Armėnijos konfliktą su prof. Farhadu Badalbeili kalbasi slaptai.lt redaktorius Gintaras Visockas.

Videointerviu – rusų kalba, jo trukmė – 20 min.

Nemokantys rusų kalbos su prof. F.Badalbeili mintimis galės susipąžinti perskaitę žurnalisto G.Visocko publikacijas, įskaitant ir straipsnį „Ilga kelionė į Hodžavendą“.

video_999997

play-sharp-fill

Baku, Azerbaidžanas

2014.10.28; 01:30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *