Lapkričio 13-ąją: vilties ugnelė – šalia esantiems


„Tapkite vilties ugnele šalia esantiems”, – drąsina Vilniaus arkivyskupijos „Caritas”, kviesdamas į, ko gero, vieną įspūdingiausių rudens koncertų. Jis vyks lapkričio 13 d. 19 val. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Vilniaus arkivyskupijos „Carito”, Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinio orkestro bei Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos iniciatyva pritraukė visą pulką muzikos šviesulių, kurių tarpe – akordeonistas Martynas Levickis, pianistas Petras Geniušas, pūtikai Petras ir Dominykas Vyšniauskai, Robertas Beinaris, sopranai Asta Krikščiūnaitė, Ona Kolobovaitė, Lilija Gubaidulina, stygininkai Rasa Vosyliūtė, Mindaugas Bačkus, jaunieji pianistai Ignas ir Justas Maknickai, kamerinis choras „Aidija” (meno vadovas ir dirigentas Romualdas Gražinis), Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus).

Koncerto globėjas Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Renginį tiesiogiai transliuos LRT televizija.

„Visos koncerto metu surinktos lėšos bus skiriamos Vilniaus arkivyskupijos „Carito” žvakių dirbtuvėms bei kitoms organizacijos iniciatyvoms, skirtoms ilgą laiką darbo neturintiems žmonėms padėti. Nuostabu, kad visi muzikai, dalyvaujantys šiame koncerte, dovanoja savo laiką ir talentus tam, kad atskirtį ir nepriteklių patiriantys žmonės turėtų galimybę dirbti ir oriai gyventi” – sakė „Caritas” paramos ir komunikacijos skyriaus vadovas Tomas Maknickas. 

Vilniaus arkivyskupijos „Caritas” šiemet švenčia veiklos Lietuvoje atkūrimo 25 – metį. Per šiuos metus organizacija tapo viena didžiausių paramos organizacijų Lietuvoje.

„Norime ne tik duoti žmonėms maisto ar drabužių, siekiame mokyti juos užsidirbti, išlaikyti save, prisiimti atsakomybę. Tikime, kad kiekvienas nusipelno gyventi oriai, o mes esame šalia ir galime padėti žengti pirmuosius žingsnius” – sakė „Caritas” atstovas, pasakodamas apie žvakelių dirbtuves ir kitas įdarbinimo iniciatyvas.

T. Maknicko teigimu šis koncertas svarbus ne vien dėl galimybės surinkti lėšas, bet dar ir todėl, kad parodo solidarumo ir palaikymo galią. „Visi koncerto dalyviai – išskirtiniu muzikiniu talentu apdovanoti žmonės, kurie nepaisant užimtumo ir darbų gausos su džiaugsmu sutiko pasidalinti savo dovanomis, kad padėtų kitiems. Šitoks pavyzdys negali neįkvėpti.” – kalbėjo T. Maknickas.

Bilietus į paramos koncertą „Degu, kaip žvakė” galima įsigyti internetu, bilietai.lt svetainėje bei gyvai, visose bilietai.lt prekybos vietose. LRT televizijos tiesioginės transliacijos metu žiūrovai taip pat turės galimybę aukoti trumposiomis SMS žinutėmis arba skambindami telefonu 1490, auka 5 Lt.

Vilniaus arkivyskupijos „Caritas” – viena didžiausių paramos organizacijų Lietuvoje. Per metus prašydami įvairios pagalbos organizacijos centruose apsilanko daugiau kaip 67 tūkstančiai žmonių. Vilniaus arkivyskupijoje pagalba teikiama vaikams, šeimoms, seneliams, benamiams, kaliniams, priklausomiems asmenims, gatvės jaunimui, vienišoms mamoms, ilgalaikiams bedarbiams, pabėgėliams bei visiems išgyvenantiems dvasinį ar materialinį skurdą ir atskirtį.

„Caritas” informacija

2014.10.28; 08:45

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *