Baltarusijoje dar labiau išplėstos KGB teisės


Rusijos Federacijos dienraštis „Kommersant“ ir Baltarusijos opozicinė žiniasklaida sunerimusi informavo, kad Baltarusijos parlamentarai pritarė KGB vadovo Vadimo Zaicevo pasiūlytoms įstatymų pataisoms. 

Naujosios pataisos išplėtė specialiųjų tarnybų teises ir papildė „terorizmo“ bei „ekstremizmo“ sąvokas. Pažymėtina, kad minėtose įstatymų pataisose buvo numatytos priemonės, kurios turėtų apsaugoti Baltarusiją nuo vidaus ir išorės grėsmių ir apibrėžti jų likvidavimo mechanizmai.

Sąvoka „terorizmas“ naujoje įstatymo redakcijoje traktuojama ne kaip veika, o kaip reiškinys. Informaciniai leidiniai, kurie propaguos ekstremizmą ar kvies dalyvauti atitinkamoje veikose, galės būti uždrausti ar uždaryti, o susiję asmenys nubausti.

Vadovaudamiesi Baltarusijos parlamentarų išplėstomis teisėmis, KGB pareigūnai nuo šiol galės „bet kuriuo paros metu netrukdomai arba pašalinus kliūtis patekti į įtariamųjų asmenų patalpas, taip pat ir į valstybinių įstaigų ir privačių kompanijų objektus“.

Norminiuose dokumentuose numatyta, kad išimtys bus taikomos tik diplomatinėms užsienio šalių atstovybėms, konsulatams ir diplomatinį imunitetą turintiems asmenims ir jų šeimos nariams. KGB visais kitais atvejais galės taikyti kovinius veiksmus ir priemones, kurios leistų sulaikyti įtariamus asmenis.

Žmogaus teisių gynėjai ir Baltarusijos opozicijos atstovai nuogąstauja, kad vadovaudamiesi naująja minėto įstatymo redakcija KGB pareigūnai be jokių prokuroro sankcijų ar orderio galės įsiveržti į praktiškai visų Baltarusijos piliečių gyvenamąsias patalpas ar organizacijų biurus ir nebaudžiami panaudoti jėgą prieš visus „įtariamuosius“.

Parengta pagal kommersant.ru charter97.org, belapan.com pranešimus.

2012.06.29

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *