Baltarusijos milicija konfiskavo Lenkijos televizijos kanalo „Belsat“ informacijos laikmenas


Baltarusijos teisėsaugos institucijų darbuotojai antradienį Lenkijos televizijos kanalo „Belsat“ biure Minske konfiskavo apie 10 informacijos laikmenų. Tai pranešė naujienų agentūra „tut.by“, remdamasi kanalo darbuotojais Baltarusijoje.

„Iš biuro paimtos visos informacijos laikmenos, tarp jų – sisteminiai blokai, nešiojamieji kompiuteriai ir net bloknotai. Visą šį laiką biure buvo „Belsat“ darbuotojas Nikolajus Debiola“, – informuoja agentūra.

Anksčiau Baltarusijos žurnalistų asociacija pranešė, kad milicija atliko kratą Lenkijos televizijos kanalo „Belsat“ biure Minske, šių veiksmų priežastys nebuvo įvardytos. Vėliau Baltarusijos tyrimų komitetas paskelbė tiriąs baudžiamąją bylą „Belsat“ atžvilgiu pagal straipsnį „Šmeižtas“. 

Televizijos kanalas „Belsat“ buvo įkurtas remiantis Lenkijos URM ir Lenkijos visuomeninio transliuotojo TVP sutartimi, jis pradėjo transliuoti laidas per palydovą 2007 metais. Kanalas pasakoja apie įvykius Baltarusijoje. Šalies valdžia jo neregistruoja, „Belsat“ žurnalistai anksčiau ne kartą buvo nubausti už darbą Baltarusijoje be akreditacijos. Bendra baudų suma, kanalo duomenimis, jau viršija 87 tūkstančius dolerių.

Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2019.04.10; 05:00
print