Baltarusijos opozicijos politikui V. Babarikai skirta 14 metų laisvės atėmimo bausmė


Baltarusijos opozicijos politikas Viktoras Babarika, jo rėmėjų duomenimis, dėl korupcijos nuteistas 14 metų laisvės atėmimo bausme. Jis bausmę turės atlikti griežtojo režimo kalėjime, antradienį pranešė rėmėjai 57-erių opozicionieriaus tviterio paskyroje. Prokuratūra buvusį „Belgazprombank“ vadovą, be kita ko, kaltino ėmus kyšius. V. Babarika kaltinimus neigia.
 
Opozicionierius pernai prieš prezidento rinkimus buvo laikomas realiausiu diktatoriaus Aliaksandro Lukašenkos varžovu, tačiau buvo suimtas.
 
V. Babarikos procesas užsienio buvo kritikuojamas kaip politinė inscenizacija, siekiant jį užčiaupti. Jis laikomas vienu iš daugiau kaip 400 Baltarusijos politinių kalinių.
 
„Aš negaliu prisipažinti dėl nusikaltimų, kurių nepadariau“, – sakė V. Babarika birželio pabaigoje baigiamajame savo žodyje. Prokuratūra prašė dėl tariamo pinigų plovimo, kyšininkavimo ir mokesčių slėpimo skirti jam 15 metų nelaisvės.
 
V. Babarika buvo sulaikytas su 2020 metų birželio 18 dieną, kai su savo sūnumi Eduardu ėjo į Centrinę rinkimų komisiją, kad perduotų surinktus parašus dėl jo kandidatūros. Jis iš banko pasitraukė gegužę, kad visiškai pasišvęstų politinei kovai. A. Lukašenka tada atvirai ragino tarnybas imtis veiksmų prieš jo varžovus. V. Babarika su kolegomis, anot A. Lukašenkos žinybų, subūrė nusikalstamą grupuotę, kad pasipelnytų. Kartu teisiami asmenys esą pripažino savo kaltę.
 
Kalėjime ir toliau dienas leidžia ir V. Babarikos sūnus bei jo rinkimų kampanijos vadovė Marija Kolesnikova. V. Babarika ir M. Kolesnikova su nauja partija „Kartu“ norėjo pasukti Baltarusiją proeuropietišku kursu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.07; 06:22
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *