Sraigtasparnis iš Klaipėdos į Kauną atgabeno donoro kepenis


Antradienį pasieniečiai sraigtasparniu iš Klaipėdos į Kauną atskraidino donoro kepenis persodinimo operacijai.
 
Informaciją, kad donorinio organo gabenimui reikalingas orlaivis, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Aviacijos valdybos pareigūnai antradienį anksti ryte gavo iš Nacionalinio transplantacijos biuro.
 
Iš Paluknyje, Trakų rajone, esančios bazės popiet pakilęs sraigtasparnis „Eurocopter EC 145“ 15 valandą nutūpė Klaipėdoje, pievoje prie Jūrininkų ligoninės. Uostamiestyje pilotai palaukė, kol šešių Klaipėdos universitetinės ligoninės medikų brigada paruoš skrydžiui reikalingą įrangą ir gabenimui tinkamai parengs donorinį organą.
 
17.15 val. iš Klaipėdos pakilęs „Eurocopter EC 145“ prie Kauno klinikų nutūpė kelios minutės po 18 val., sakoma VSAT pranešime. Iš orlaivio išlipę kepenis gabenę specialistai nuskubėjo į persodinimo operaciją.
 
Dar po pusvalandžio sėkmingai užduotį atlikęs VSAT sraigtasparnis grįžo į savo bazę Paluknyje, Trakų rajone.
 
VSAT ir Nacionalinis transplantacijos biuras turi sutartį, pagal kurią transplantacijai reikalingi organai skraidinami pasieniečių sraigtasparniais „Eurocopter“. Šie orlaiviai yra greitaeigiai, manevringi, jiems leistis ir kilti reikia nedidelio ploto, todėl organų paimti jie gali tūpti kone ligoninių kiemuose ar jų teritorijose.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.07; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *