NVO: politinių kalinių padėtis Baltarusijoje – katastrofiška


Tikroji Baltarusijos vėliava. Slaptai.lt foto

Frankfurtas, gruodžio 2 d. (dpa-ELTA). Nevyriausybinė organizacija Tarptautinė žmogaus teisių bendruomenė (IGFM) penktadienį sukritikavo politinių kalinių padėtį Baltarusijoje ir pavadino ją katastrofiška.
 
Vokietijos mieste Frankfurte veikianti IGFM kritikos strėlių pažėrė pranešime, kuriame pareikalavo, kad nepriklausomi gydytojai galėtų apžiūrėti į Gomelio ligoninės reanimacijos skyrių išgabentą opozicionierę Maryją Kalesnikavą, kuri šiuo metu atlieka 11 metų laisvės atėmimo bausmę.
 
Organizacija taip pat pareikalavo, kad su M. Kalesnikava galėtų susitikti ir jos tėvas bei advokatas.
 
Apie M. Kalesnikavos sveikatos problemas iš pradžių pranešęs jos bendražygis, opozicijos politikas Viktaras Babaryka ketvirtadienį teigė, kad opozicionierės tėvui gydytojai neatskleidė tikslios jo dukters diagnozės. Turimomis žiniomis, M. Kalesnikava į intensyviosios terapijos skyrių buvo perkelta po galimos operacijos, tačiau kokios – neaišku.
 
M. Kalesnikava yra viena geriausiai žinomų Baltarusijos opozicijos veikėjų. Ji 2021 m. buvo nuteista pagal kaltinimus tariamai sukėlus grėsmę Baltarusijos nacionaliniam saugumui. 2020 m. ji padėjo organizuoti masinius protestus prieš Vakarų nepripažįstamo prezidento Aliaksandro Lukašenkos perrinkimą šeštai kadencijai.
 
IGFM duomenimis, politinių kalinių skaičius Baltarusijoje šiuo metu siekia apie 1,4 tūkst.
 
Lina Linkevičiūtė (DPA)
 
2022.12.03; 00:30
print