Naujajame Orleane E. Macronas „aiškiai ir nuoširdžiai“ pasikalbėjo su E. Musku


Twitter. Slaptai.lt nuotr.

Naujasis Orleanas, JAV, gruodžio 3 d. (AFP-ELTA). Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas penktadienį pareiškė „aiškiai ir sąžiningai“ diskutavęs su „Twitter“ savininku Elonu Musku per iš anksto nepaskelbtą jųdviejų susitikimą Naujajame Orleane.
 
E. Macronas tviteryje paskelbė pareiškęs susirūpinimą dėl turinio valdymo labai įtakingoje platformoje, kurią E. Muskas, taip pat ir elektromobilių milžinės „Tesla“ savininkas, spalį įsigijo už 44 mlrd. dolerių.
 
„Pasakysiu tai čia, tviteryje (…). Šią popietę mes susitikome ir turėjome aiškią ir nuoširdžią diskusiją“, – po valandą trukusio susitikimo už uždarų durų Naujojo Orleano meno muziejuje tviteryje parašė E. Macronas. „Skaidri vartotojų politika, reikšmingas turinio moderavimo sustiprinimas ir žodžio laisvės apsauga: „Twitter“ turi dėti pastangas, kad atitiktų Europos reglamentus“, – parašė E. Macronas.
 
Susitikimas įvyko E. Muskui patiriant spaudimą dėl planų pertvarkyti „Twitter“ ir svetainės galimybių kontroliuoti neapykantą kurstančią kalbą bei neteisėtą turinį. Pradėjęs valdyti įmonę, E. Muskas atleido tūkstančius darbuotojų ir smarkiai sumažino už turinio valdymą atsakingų komandų skaičių. Milijardierius atkūrė daugybę paskyrų, kurios anksčiau buvo uždraustos dėl turinio taisyklių pažeidimo, taip pat ir buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo. „Twitter“ taip pat nustojo taikyti taisyklę, neleidžiančią vartotojams dalytis klaidinančia informacija apie COVID-19 ir vakcinų veiksmingumą.
 
Turtingiausias pasaulio žmogus neslėpė, kad griežtai prieštarauja sveikatos apribojimams, įvestiems siekiant kovoti su pandemija, ypač kai dėl jų laikinai turėjo būti uždaryta jo „Tesla“ gamykla Kalifornijoje.
 
Praėjusią savaitę E. Macronas kritikavo E. Muską pakeitus šią politiką, Prancūzijoje smarkiai padaugėjus užsikrėtimo COVID-19 atvejų.
 
E. Muskas, save apibūdinantis kaip „visišką žodžio laisvės šalininką“, susidūrė su tuo, kad reklamuotojai laikosi atokiau nuo svetainės, atimdami iš „Twitter“ pagrindinį pajamų šaltinį.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.12.03; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *