Bent jau artimiausiu metu Suomija nesiruošia stoti į NATO


Suomijos vyriausybė neturi slaptųjų stojimo į NATO planų, juolab – karinės priešpriešos Rusijai programų. Tai – oficialus šios šalies Europos reikalų ir užsienio prekybos ministro Alexander’o Stubbo pareiškimas.

Suomijos ministras šiuos žodžius ištarė komentuodamas tendencingą Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininko Nikolajaus Makarovo pareiškimą. Rusijos kariuomenės atstovas neseniai išreiškė didelį susirūpinimą dėl Aljanso pratybų Suomijoje pobūdžio ir kai kurių bendradarbiavimo su Gruzija aspektų.

“Suomija neketina tapti NATO nare ir dėl karinių pratybų suomiai priima sprendimus patys, savarankiškai, be Briuselio nurodymų, be to, Suomija neatlieka jokio karinio bendradarbiavimo su Gruzija“, – taip komentavo Suomijos ministras straipsnyje, kuris paskelbtas praėjusią savaitę Estijos laikraštyje „Postimees“.

Laikydamasi valdančiosios sąjungos programos, Suomija bendradarbiauja su NATO ir neatmeta galimybės siekti NATO narystės. Suomijoje vykstančiose pratybose šiuo metu kariškiai rezervistai mokosi veikti dideliais daliniais.

Nuotraukoje: Suomijos Europos reikalų ir užsienio prekybos ministras Alexander’as Stubbas.

Parengta pagal Interfaks ir “Postimees” pranešimus.

2012.06.18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.