Bijokite Dievo!


« 1 2 »

Apie septyniasdešimt kartų girdėjau priesaikos žodžius Seimo Konstitucijos salėje. Stovėdamas. Buvo daug stovinčių žmonių tribūnose. Parteryje mačiau išrinktųjų, ypatingųjų, laimingųjų galvas. Jie irgi stovėjo. Visus stovėti pakvietė Konstitucinio Teismo pirmininkas. Bet nepaprašė nevaikščioti, nesikalbėti, todėl ir išrinktieji, ir žiūrovai vaikščiojo, kalbėjosi tarpusavy. Žiūrovų vis mažėjo, mažėjo.

Pirmą kartą buvau atsidūręs tokioje situacijoje, kai reikėjo taip ilgai stovėti. Net buvęs krepšininkas, o dabar išrinktasis Sergejus Jovaiša sakė, kad lengviau sužaisti tris kėlinius… Net bažnyčioje tiek ilgai nereikia stovėti: Dievą garbindamas gali ir atsiklaupti, atsisėsti. Seime negalima. Galima išeiti, vėl ateiti. Žiūrovai išėjo ir jau negrįžo. Tribūnose nemačiau ambasadorių, garbingų svečių, Nepriklausomybės akto signatarų (vieną kitą). Gal dėl to, kad jie įvertino savo fizines jėgas?

Gal ir prezidentei Daliai Grybauskaitei toks išbandymas stovėjimu buvo per sunkus? Ne kartą girdėjau minint prezidentą Valdą Adamkų, bet aš jo nemačiau, nepastebėjau. Manau, kad jis tikrai nebūtų ištvėręs tokio išbandymo. Įdomu, ar namuose stebint priesaikos ceremoniją irgi reikia stovėti?

Grįžęs namo, dešimtis išrinktųjų, tariančius priesaikos žodžius, stebėjau sėdėdamas.

Aš, Vydas Gedvilas… Aš, Viktoras Uspaskich… Aš, Vytautas Gapšys… Aš, Kęstas  Komskis… Aš, Neringa Venckienė… Visi prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, gerbti ir vykdyti jos Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai tarnauti Tėvynei. Beveik visi prašė Dievo pagalbos.

Paskui, kai buvo renkamas Seimo pirmininkas ir penki jo pavaduotojai, aš ne kartą pagalvojau: priesaikos tekstą reikėtų papildyti kai kuriais Dešimties Dievo Įsakymų žodžiais. Mūsų išrinktieji, ypatingieji, laimingieji turėtų prisiekti nemeluoti, būti garbingi. Labai trūksta šitų ir kai kurių kitų žodžių priesaikos tekste. Kai žmogus netinkamai elgdavosi arba netinkamai kalbėdavo, mano Motina jį ragindavo bijoti Dievo.

“Bijok Dievo, kaimyne! Bijok Dievo, moteriške!” –  iki šiol girdžiu šiuos perspėjančius jos žodžius. Beveik visi Seimo nariai prašė Dievo pagalbos, bet daugelis Dievo nebijo, todėl meluoja, sako netiesą, nepaiso Dešimties Dievo Įsakymų.

Nepadėk tokiems, Dieve! Padėk jiems nemeluoti, nešmeižti, elgtis sąžiningai ir garbingai! Kol kas taip elgtis jie nesugeba.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2012.11.18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *