Britai gręžiasi nuo Europos: Didžioji Britanija nebenori dalyvauti ES vidaus politikoje


Nuo 2014 metų Didžioji Britanija planuoja nutraukti savo kooperaciją su Europos Sąjunga teisingumo ir vidaus politikos srityje, rašo Štefani Bolcen portale „Die Welt”.

Tokiu būdu Didžiosios Britanijos vyriausybė įvykdys savo vidaus politikos įsipareigojimus.

Kaip pareiškė Didžiosios Britanijos vidaus reikalų ministrė Tereza Mei, „tokie sprendimai visiškai atitinka nacionalinius interesus“. Nutraukus bendradarbiavimą teks peržiūrėti apie 130-imt Europos Sąjungos įstatymų, liečiančių bendradarbiavimą Interpolo, Eurojusto ir Šengeno informacinės sistemos srityse.

Didžiosios Britanijos vyriausybės sprendimas, pakertantis Lisabonos sutarties pagrindus, patvirtina pastebimą Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos ir jos institucijų tendenciją, rašo straipsnio autorė. Dar daugiau, ryšium su bankų priežiūros projektu ir artėjančiomis derybomis finansiniais klausimais reikia tikėtis konfrontacijos tarp Londono ir Briuselio. Europos Parlamento deputatas Manfredas Veberis mano, kad „Europa turi kuo greičiau atsakyti į tokį Didžiosios Britanijos elgesį“.

„Toks elgesys neleistinas: britai nori ir toliau naudotis Šengeno informacijos sistema, nieko už tai nepateikdami“, – pareiškė deputatas.

Nuotraukoje: Didžiosios Britanijos sostinė Londonas.

Šaltinis: „Die Welt”

2012.10.22

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *