Britanijos žvalgybos vadovybė informavo Merkel apie ISIS pavojų


Kaip pranešė The Times, Britanijos žvalgybos vadovybė spalį per slaptą susitikimą Deivido Kemerono rezidencijoje informavo Vokietijos kanclerę Angelą Merkel apie pavojų, kurį kelia ISIS, o ji pasidalijo su MI-5, MI-6 ir Vyriausybinio ryšio centro (GCHQ) vadovais informacija apie prezidentą Putiną, neramumus Ukrainoje ir situaciją Kryme.

„Susitikimas, kuriame dalyvavo Endrius Parkeris iš MI-5, Aleksas Jangeris iš MI-6 ir Robertas Haniganas iš GCHQ, parodo, kaip sąjungininkai keičiasi žvalgybiniais duomenimis sustiprėjus nerimavimams saugumo klausimais“, – rašo korespondentė Debora Heinc.

Leidinys pabrėžia, kad Angelai Merkel buvo perduota labai vertinga informacija apie ISIS ir kitų teroristinių grupuočių keliamo pavojaus Europai detales. „Jie ilgai diskutavo apie Siriją… ir Rusiją“, – pareiškė šaltinis iš Dauning-strito. Merkel, savo ruožtu, suteikė naudingos informacijos apie Rusijos prezidentą Putiną ir situaciją Ukrainoje.

„Britanijos ir Vokietijos specialiosios tarnybos gana reguliariai keičiasi informacija oficialiu lygiu, – tęsia Heinc. – Tačiau Britanijos žvalgybos ir saugumo tarnybų vadovams nebūdinga tiesiogiai susitikinėti su Vokietijos kanclere ir gauti iš jos informaciją“.

Pasak šaltinio iš Dauning-strito, Britanijos specialiųjų tarnybų vadovai karts nuo karto informuoja ir kitų valstybių lyderius, apsilankančius Didžiojoje Britanijoje. „Tai neatskiriama dalis mūsų tarpusavio bendradarbiavimo su artimais sąjungininkais“, – cituoja leidinys.

Nuotraukoje: Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

Informacijos šaltinis: The Times

2015.12.29; 04:53

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *