Bulgarijoje sulaikytas terorizmu įtariamas britas


Interpolas

Sofija, sausio 10 d. (ELTA). Antradienį Bulgarijoje buvo sulaikytas Didžiosios Britanijos pilietis Davidas Bodilas, įtariamas terorizmu. Jo paieška buvo paskelbta pagal Interpolo vadinamąjį raudonąjį pranešimą.
 
Kaip sakė televizijos kanalui „BTV“ Bulgarijos generalinio prokuroro spaudos sekretorė Siika Mileva, 28 metų amžiaus britą Pleveno regiono Liubenovo kaime sulaikė Bulgarijos specialiųjų pajėgų pareigūnai.
 
Ji atsisakė patvirtinti ar paneigti pranešimus, kad esą Didžiosios Britanijos pilietis sulaikymo metu buvo Demokratinės Bulgarijos partijai atstovaujančios parlamentarės Albenos Simeonovos ekologiniame ūkyje.  S. Mileva tik pareiškė, kad „kiekvienas yra atsakingas už savo veiksmus“.
 
Interpolas apibūdina D. Bodilą kaip „itin pavojingą ir agresyvų“. Pleveno apygardos prokuratūra leido jį sulaikyti 72 valandoms. Netrukus bus pradėta jo ekstradicijos procedūra.
 
D. Bodilo namuose Didžiojoje Britanijoje buvo rasta sprogmenų ir sprogstamųjų įtaisų brėžinių, taip pat neteisėtai laikomų ginklų ir šaudmenų.
 
Manoma, kad britas susijęs su kraštutinėmis dešiniosiomis ir neofašistinėmis grupuotėmis savo šalyje.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.01.11; 07:19
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *