Buvęs britų premjeras B. Johnsonas dirbs „Daily Mail“ apžvalgininku


Borisas Džonsonas (Johnsonas). EPA-ELTA nuotr.

Londonas, birželio 16 d. (dpa-ELTA). Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas patvirtino kas savaitę rašysiantis skiltį laikraštyje „Daily Mail“, bet dėl šio apžvalgininko darbo gali sulaukti problemų, nes nepaprašė Vaitholo leidimo.
 
Dešiniosios pakraipos bulvarinis leidinys penktadienį patvirtino naujieną, tviteryje parašęs, kad „labai malonu“ pasveikinti „vieną šmaikščiausių ir originaliausių rašytojų versle“. Kartu su pranešimu paskelbtame vaizdo įraše B. Johnsonas sakė esąs „sujaudintas“, kad prisidės prie „šių garsių puslapių“, ir pažadėjo pateikti „visiškai necenzūruotą“ požiūrį.
 
Nors jis šmaikštavo, kad apie politiką kalbės tik tada, kai „būtinai privalės“, apžvalgininko darbas suteikia jam galingą platformą pulti ministrą pirmininką Rishi Sunaką, su kuriuo jis jau viešai susikirto.
 
Borisas Johnsonas. EPA-ELTA nuotr.

B. Johnsono skiltis laikraštyje pasirodys kiekvieną šeštadienį. Buvo spėliojama, ar B. Johnsonas grįš prie žurnalistikos, kai praėjusią savaitę dramatiškai atsisakė parlamento nario mandato prieš paskelbiant pranešimą, kad būdamas ministru pirmininku jis melavo parlamentui, neigdamas karantino taisyklių pažeidimus Dauning Stryte.
 
Prieš tapdamas torių partijos lyderiu, B. Johnsonas gavo 275 tūkst. svarų sterlingų atlyginimą rašydamas „The Telegraph“, bet dabar, kaip buvęs premjeras, tikriausiai gaus daug didesnį atlygį.
 
Darbą vyriausybėje baigę buvę ministrai dvejus metus prieš pradėdami eiti naujas pareigas privalo kreiptis į nepriklausomą priežiūros instituciją „Acoba“. Ji teigia negavusi B. Johnsono prašymo, nors B. Johnsonui artimas šaltinis tvirtino, kad buvęs premjeras institucijai parašė, bet nepasakė, kada laiškas buvo išsiųstas.
 
Viljama Sudikienė (DPA)
 
2023.06.18; 09:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *