Buvome sužavėti


Valstybės diena. Nuėjusi ilgą kelią, nuo 1253-ųjų. Iki šių metų liepos 6-osios ėjusi 757 metus. Mažai apie ją žinome, tik iš svetimųjų, nes patys dar nemokėjome rašyti.

“Mindaugas, lietuvių karalius, su savo žmona Morta priėmė krikštą ir nuo tėvo Inocento lV gavo Lietuvos valstybės karūną.” Iš Henriko Latvio, Vartbergės “Livonijos kronikos”. Kur tai įvyko? Tai įvyko prieš 157 metus iki Žalgirio mūšio, nuo kurio šiandien mus skiria 600 metų.

Karaliaus soste sėdėdamas Mindaugas girdėjo tris patrankos šūvius Daukanto aikštėje, klausėsi Šv. Mišių Arkikatedroje, pastatytoje ant mindauginės katedros pamatų, girdėjo dainas ir giesmes, būgnų tratėjimą, Vytautui Didžiajam pro Valdovų rūmų vartus išjojant į pergalingą Žalgirio mūšį. Pilies gatve iki Auštos vartų jį lydėjo daug vėliavų. Labai daug vėliavų. Vilniečiai ir sostinės svečiai buvo sužavėti to spalvingo, nepamirštamo reginio.

Karaliui Mindaugui taip pat turėjo patikti jo paties prieš 757 metus sukurtos dienos minėjimas Vilniuje. Teikiantis vilčių, kad lietuviai neišsižadės nei savo istorijos, nei savo kalbos ir papročių, nors daug kas pasaulyje, o ir pačioje Lietuvoje, labai to norėtų.

karaliukas_2

karaliukas_3

karaliukas_4

karaliukas_5

karaliukas_6

karaliukas_7

karaliukas_8

karaliukas_9

karaliukas_10

karaliukas_11

karaliukas_12

Vytauto Visocko nuotr.

2010.07.07

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *