Čelsi – dar viena Klinton politikoje


Bilo ir Hilari Klinton duktė aistringai trokšta užsiimti valstybine veikla.

Taip rašo Paolas Mastrolilis laikraščio “La Stampa” svetainėje.

„Visi kalba apie Hilari ateitį, ir visiškai aišku: po ketverių metų ji gali tapti pirmąja JAV prezidente – moterimi.

Klintonų dinastijos politinę ateitį apskritai galima laikyti užtikrinta, sprendžiant iš to, kaip žengia į priekį duktė Čelsi“, – rašo leidinys.

„Jau pamirštas metas, kai ji buvo drovi mergina, sunkiai išgyvenusi šeimos vidaus problemas. Dabar jai 32 metai, jos išsilavinimas puikus – Stenfordas, Oksfordas, Kolumbijos universiteto “Schoolof Public Health”, šiuo metu ji įgyja daktaro laipsnį Oksforde. Ji dirbo “McKinsey” (tarptautinėje konsaltingo kompanijoje, kuri specializuojasi strateginio valdymo srityje), “Clinton Foundation”, dėsto Kolumbijos universitete, o taip pat turi žurnalistinę praktiką NBC televizijos kanale.

Ji tapo gražia moterim, ištekėjo už bankininko Marko Mecvinskio, demokratų deputato sūnaus“, – pasakoja straipsnio autorius.

Niujorko universitete ji surengė forumą apie klimato kaitą ir Niujorko ateitį. „Globalinis atšilimas – principinis dalykas mano kartai ir mūsų vaikų kartai. Mes turime užsiimti šiuo klausimu“, – sako Čelsi Klinton.

Forumo darbe dalyvavo žymūs klimatologai, geofizikai ir filosofai. Bet Čelsi perkėlė diskusiją į politinę vagą: „Kodėl per prezidento debatus niekas nekalbėjo apie globalinį atšilimą? Pirmoje spaudos konferencijoje prezidentas Barakas Obama sakė, jog pripažįsta, kad yra tokia problema. Bet ką jis ketina daryti praktiškai? Kaip mes galime prastumti šitą aštrią problemą į politikų darbotvarkę?“ Kaip pastebi žurnalistas, „jai pakaktų paskambinti mamai, bet ji neieško lengvų kelių“.

Forume savo kartos atstovams ji kalba apie aplinką ir samprotauja apie politiką visiškai nauja maniera. Čelsi formuoja savo elektoratą. Ji įsitikinusi, atsipalaidavusi, ironiška, puikiai bendrauja su publika, daro pauzes kaip prityrusi oratorė. Kas ji? Netolimoje ateityje – kandidatė į Kongresą? Čelsi planai tikslūs: „Aš jaučiu stiprų potraukį valstybės tarnybai“.

Nuotraukoje: Klintonų duktė Čelsi Klinton.

Šaltinis: „La Stampa”

2012.12.16

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *