D. Kuleba pakomentavo Brazilijos prezidento „taikos planus“


Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytras Kuleba. EPA – ELTA foto

Kyjivas, gegužės 2 d. (ELTA). Brazilijos prezidentas Luizas Inácio Lula da Silva pats sprendžia, kurie jo pareiškimai dėl „taikos planų“ karui Ukrainoje užbaigti yra derami. Bet jokie pasiūlymai, pagal kuriuos Ukraina turi atsisakyti savo teritorijos, nepraeis.
 
Kaip praneša portalas „rbc.ua“, Ukrainos URM vadovas Dmytro Kuleba tai pareiškė interviu Brazilijos televizijos kanalui „BandNews TV“.
 
„Tai vadinama diplomatijos menu. Mes paliekame prezidentui Lulai spręsti, ką jis laiko deramu. Bet, kaip jau sakiau, mums visa, kas reikš, kad Ukraina turi atsisakyti savo teritorijos, nepraeis“, – paaiškino ministras.
 
Anot jo, Ukraina šiuo klausimu bus labai atvira, o taip jau buvo, kai šia tema buvo pareikšta pastabų.
 
„Antra, šio konflikto negalima įšaldyti, to reikia bet kokia kaina išvengti“, – pridūrė D. Kuleba.
Brazilijos prezidentas Luizas Inácio Lula da Silva. EPA – ELTA foto
 
Portalas primena, jog balandžio mėnesį Brazilijos prezidentas Lula da Silva apkaltino JAV „karo kurstymu Ukrainoje“. Jis taip pat teigė, kad nėra prasmės ieškoti karo Ukrainoje kaltininkų. Brazilijos vadovas paragino šalis vesti derybas.
 
Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovas Olehas Nikolenka pareiškė, kad Ukraina stebi Brazilijos prezidento „taikos iniciatyvas“ užbaigti karą. Jis paragina skirtingai vertinti šalį agresorę ir užpultąją šalį.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.05.03; 05:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *