D. Nausėdienė: kartais pernelyg susikoncentruojame tik į moterų teises ir pamirštame vyrus


Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė interviu DELFI teigė, kad kartais visuomenė pernelyg susitelkusi tik į moterų teises, o vyrų psichologinė situacija neretai būna pamiršta, todėl, pasak jos, reikia matyti visą demografinę paletę ir problemų sprendimo ieškoti nesikoncentruojant į lytis.
 
D. Nausėdienė akcentuoja, kad gimdančioms ir vaikus auginančioms moterims pagalba tikrai reikalinga, nes reikia užtikrinti sąlygas išlikti darbo rinkoje, tačiau pirmoji šalies ponia įsitikinusi, kad problemoms, su kuriomis susiduria vyrai, taip pat reikalingas atitinkamas dėmesys.
 
„Aš norėčiau pabrėžti, kad mes kartais pernelyg susikoncentruojame tik į moterų teises. Statistikos rodikliai, kurie man kelia nerimą, yra tokie, kad vyrai susiduria su didžiulėmis problemomis. Psichologinė situacija Lietuvoje ne tokia ir lengva. Labai daug vyrų pasitraukia iš gyvenimo. Statistika rodo, kad iš gyvenimo pasitraukia jauni darbingo amžiaus vyrai. Tai reiškia, kad ekonominės garantijos nesuteikia psichologinės gerovės, jeigu vyrai jėgų žydėjime traukiasi iš gyvenimo“, – DELFI teigė D. Nausėdienė.
 
Anot pirmosios šalies ponios, problemos šalyje turi būti sprendžiamos nesikoncentruojant tik į lytis, o kompleksiškai, padedant toms grupėms, kurios reikalauja paramos ir pagalbos.
 
„Aš matyčiau šitų problemų sprendimą ne kaip akcentą į lytis, bet kaip į ekonominių ir kitų konkrečių problemų, liečiančių tiek vyrus, tiek moteris, tiek piliečius apskritai, sprendimą. Turime matyti visą demografinę paletę, visumą ir spręsti kompleksiškai, padėti tam tikroms grupėms, kurios yra pačios silpniausios ir reikalauja paramos“, – savo poziciją išsakė D. Nausėdienė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.19; 01:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *